მამუკა ღლონტი მედია-სივცრეში განხორციელებულ ცვლილებებს ხელისუფლების მიერ არჩევნებისთვის მზადებას უკავშირებს
ტელეკომპანია „მაესტროს“ ხელმძღვანელი მამუკა ღლონტი მედია-სივრცეში განხორციელებულ ცვლილებებს ხელისუფლების მიერ არჩევნებისთვის მზადებას უკავშირებს. მასი განცხადებით, ბოლო სამ დღეში მედიაში განვითარებული ცვლილებები „ხელისუფლების მხრიდან სერიოზული მზადების მომასწავებელია და ეს შესაძლოა, მერის ან საპარლამენტო არჩევნებისთვის მზადებას უკავშირდებოდეს“. მისივე თქმით, სააკაშვილს და მის ხელისუფლებას ტელეკომპანიების „იმედის“, „რუსთავი 2-ისა“ და „საზოგადოებრივი მაუწყებელის“ ადრინდელი ხელმძღვანელობაც სრულად ემორჩილებოდა. „ეს სამი არხი ფაქტობრივად, აქამდეც ერთი კამერით იღებდა და ერთი და იგივეს აშუქებდა. ამ ცვლილებებით კი მესაკუთრე სააკაშვილი და მისი ხელისუფლება რაღაცისთვის ემზადება. არ არის გამორიცხული, ამ კუთხით გარკვეული ცვლილებები კიდევ იყოს. ვფიქრობ, რომ  „იმედზე“ საინფორმაციო გამოშვება, თუ მთლიანად არ დაიხურა, შესუსტდება. ასევე ვფიქრობ, რომ გაძლიერდება ზეწოლა „კავკასიაზე“ და „მაესტროზე“ - განაცხადა მამუკა ღლონტმა და დასძინა, რომ „კავკასიაზე“ და „მაესტროზე“ მუდმივი ზეწოლა ისეც მიმდინარეობს, მათ შორის ფინანსური კუთხით, რადგან ყველა ბიზნეს-კომპანიას ნაბრძანები აქვს, რომ „მაესტროში“ და „კავკასიაში“ რეკლამა არ შეუკვეთოს“.
შეგახსენებთ, რომ „საზოგადოებრივი მაუწყებლის“ გენერალური დირექტორი ლევან ყუბანეიშვილი თანამდებობიდან გადადგა. მის მოვალეობას გენერალური დირექტორის პირველი მოადგილე, გია ჭანტურია შეასრულებს. რამდენიმე დღის წინ თანამდებობა დატოვა „ჯორჯიან მედია ჰოლდინგის“ ხელმძღვანელმა გიორგი ისაკაძემაც. მისი ადგილი კი საქართველოს ეკონომიკური განვითარების ყოფილმა მინისტრმა გიორგი არველაძემ დაიკავა. ცვლილებებია ტელეკომპანია „რუსთავი 2“-შიც. საინფორმაციო სამსახურს ნინო შუბლაძის ნაცვლად, ირმა ნადირაშვილი უხელმძღვანელებს. ნინო შუბლაძე კი არხის გენერალური დირექტორის - გოგი გეგეშიძის მოადგილის თანამდებობას დაიკავებს და გადაცემა „პოზიციის“ წამყვანად დარჩება.

Mamuka Ghlonti Connects the Changes in Georgian Media with the Preparation Activities of the Government for Elections
Mamuka Ghlonti, head of TV Company “Maestro”, connects the changes in Georgian media with the preparation activities of the government for the elections. He said the changes in the media for the last three days demonstrate “the serious preparation of the government for the elections of either city mayor or the parliament.” He said the previous administrations of the TV Companies of “Rustavi 2”, Imedi and Public Broadcasting also obeyed Saakashvili and his government and the changes were not necessary at all. “In fact, those three channels record events almost by one camera and broadcasted one and the same information. By these changes Saakashvili and his government is getting ready for something very important. I do not exclude possibility that more changes will be implemented in media. I think the news-program will either be completely closed at the TV Company “Imedi” or restricted. Besides that, the TV Companies “Kavkasia” and “Maestro” will be more intimidated,” said Mamuka Ghlonti and added that independent TV Companies are permanently oppressed financially because every business-company is ordered not to place advertisements in “Kavkasia” and “Meastro”.
Levan Kubaneishvili, director general of the Public Broadcasting resigned. Deputy Director General Gia Chanturia will replace the director temporarily. Several days ago, Giorgi Isakadze, head of the Georgian Media Holding also resigned. Former Minister of the Economical Development of Georgia Giorgi Arveladze occupied his position. Irma Nadirashvili replaced Nino Shubladze, the head of the news-room at the Rustavi 2; and Nino Shubladze will be deputy director general of the company; she will remain the anchor of the talk-show “Pozitsia” as well.