პოლიციამ ოპოზიციის შვიდი აქტივისტი დააკავა
ექვს ახალგაზრდა ოპოზიციონერ აქტივისტს თბილისის საქალაქო სასამართლომ ადმინისტრაციული პატიმრობა, ხოლო ერთს 400-ლარიანი ჯარიმა შეუფარდა მას შემდეგ, რაც შვიდივე პოლიციამ 20 ივლისს პარლამენტის გვერდითა შესასვლელის მიმდებარე ტერიტორიაზე აქციის მსვლელობის დროს დააკავა.
ახალგაზრდული მოძრაობა ”შემოგვიართდის” წევრები საპროტესტო აქციას პრეზიდენტის პარლამენტში მისვლის წინ მართავდნენ. ისინი ტროტუარზე ისხდნენ და საპროტესტო ლოზუნგებს სკანდირებდნენ.
შსს-ს ცნობით, ახალგაზრდები საპატრულო პოლიციამ ”პარლამენტის ბლოკირების, წვრილმანი ხულიგნობისა და პოლიციისათვის დაუმორჩილებლობის ფაქტზე” დააკავა.
”საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიამ მიუსაჯა პატიმრობა: გიორგი ბერულავას 12 დღით, მელორ ვაჩნაძეს 14 დღით, დათო  კოჩიევს 14 დღით, ედუარდ ხუხუნეიშვილს 12 დღით, თენგიზ დობორჯგინიძეს 12 დღით, ბადრი გოგიას 14 დღით, ხოლო  გიორგი დევნოზაშვილს დაეკისრა ადმინისტრაციული სახდელი, 400 ლარის ოდენობით,”- ნათქვამია შსს-ის ინფორმაციაში.

Police Arrest Seven Opposition Activists
Police arrested seven activists from the pro-opposition youth group, which were rallying outside the legislative body ahead of the President’s address to the Parliament on July 20.
Protesters were demanding release of what they call political prisoners and calling on the President to veto package of rally-related bills, which has been approved by the Parliament last week.
One of the arrested activists, Giorgi Devnozashvili, was released by the court after being fined with GEL 400; others were sentenced for prison term for administrative offense.
Giorgi Berulava, Eduard Khukhuneishvili, Tengiz Doborjginidze were sentenced to 12-day imprisonment; Melor Vachnadze, Dato Kochiev and Badri Gogia were sentenced to 14 days in prison.
The Interior Ministry said that all of them were charged with petty hooliganism, resisting police orders and blocking the Parliament’s entrance.