ქობულეთში ეკა ბესელიას შვილი და ძმა დააკავეს
შს სამინისტროს ქობულეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა რატი მილორავა,   ვალერი კირვალიძე,   სერგო ბესელია და როინ ცაგარელი დააკავეს.
რატი მილორვა „მოძრაობა ერთიანი საქართველოსთვის“ ლიდერის, ეკე ბესელიას შვილია, სერგო ბესელია კი - მისი ძმა.
შს სამინისტროს ინფორმაციით, დასახელებულმა პირებმა 2009 წლის 19 აგვისტოს ქობულეთში სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს დავით ჯაფარიძეს. დაზარალებულის განმარტებით, კონფლიქტი დაიწყო „ბარ ელზაში“, ამ დროს მას და მის მეუღლეს მიაყენეს სიტყვიერი შეურაცხყოფა. ინციდენტი  გადაიზარდა ფიზიკურ დაპირისპირებაში, რის შედეგადაც  კაფის თანამშრომლებმა  გამოძახეს პოლიცია.
როგორც შს სამინისტროს ინფორმაციაში აღნიშნული, ეჭვმიტანილებმა დაკავებისას პოლიციის თანამშრომლებს გაუწიეს წინააღმდეგობა და მიაყენეს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა.
აღნიშნულ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 239-ე მუხლით.

Eka Beselia’s Son and Brother Detained in Kobuleti
The representatives of the Kobuleti District Division of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, arrested Rati Milorava, Valeri Kirvalidze, Sergo Beselia and Roin Tsagareli.  Rati Milorava is the son of Eka Beselia, leader of the political party Movement for United Georgia and Sergo Beselia is Eka Beselia’s brother.
According to the MIA, the detainees insulted and assaulted a citizen Davit Japaridze on August 19, 2009 in Kobuleti. The victim Davit Japaridze claims that the conflict started between him and the detainees in a cafe “Bar Elza”. He and his wife were insulted there. Then they started fighting. The employees of the café called the police.
The MIA informs that the detainees resisted arrest. They insulted and assaulted the police officers.