კონსერვატორები: „თელავის რაიონის გამგებლის მიმართ სს საქმე იყო აღძრული“
„ახალი მემარჯვენეებისა“ და კონსერვატიული პარტიის თელავის ორგანიზაციის წარმომადგენლების განცხადებით, თელავის მუნიციპალიტეტის ამჟამინდელი გამგებლის ვასილ დავითაშვილის მიმართ, ცოტა ხნის წინ, სისხლის სამართლის საქმე იყო აღძრული.
„ვასილ დავითაშვილი 2002-2005 წლებში ქალაქ თელავის მერად მუშაობდა. დაზუსტებული ინფორმაციით, რევოლუციის შემდეგ მის წინააღმდეგ სისხლის სამართლის საქმე აღიძრა. შს სამინისტროს კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტის კახეთის სამმართველო დავითაშვილს მერად მუშაობის დროს დიდი ოდენობით თანხების არამიზნობრივ ხარჯვას ედავებოდა. თვითონ მაქვს ნანახი, როგორ დადიოდა დავითაშვილი სამმართველოში დაკითხვებზე. საბოლოოდ შეთანხმდნენ, რომ თუ ის დატოვებდა მერის თანამდებობას, მის წინააღმდეგ აღძრულ სისხლის სამართლის საქმეს მსვლელობა აღარ მიეცემოდა. დავითაშვილმა თანამდებობა დატოვა, თუმცა 2009 წლის გაზაფხულზე ის თელავის მუნიციპალიტეტის საკრებულომ გამგებლად დაამტკიცა. რა გარანტია აქვს საზოგადოებას, რომ თელავის გამგებელი ადგილობრივი ბიუჯეტიდან თანხებს ისევ არამიზნობრივად არ გახარჯავს?“, - განუცხადა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს კონსერვატორების წარმომადგენელმა გიორგი დალაქიშვილმა.
თელავის მუნიციპალიტეტის გამგებლის თქმით, ოპოზიციის ბრალდებები უსაფუძვლოა. „ტყუილია. არ ვიცი საიდან იგონებენ. ვერ გაიგეთ, რომ ყველაფრით არ უნდა დაინტერესდეთ?“, - აღნიშნა თელავის მუნიციპალიტეტის გამგებელმა.

Representatives of the Telavi office of the “New Rights” and Conservative Party stated that criminal prosecution was launched against Telavi district governor Vasil Davitashvili short time ago.
“Vasil Davitashvili was Telavi Mayor in 2002-2005. After the Rose Revolution criminal prosecution was launched against him. Kakheti department of the Constitutional Security Department within the MIA blamed Davitashvili for unreasonable expenditure of budget sums. I personally witnessed how Davitashvili was interrogated at the department. Finally, they agreed to cease criminal prosecution against him if he resigned. Davitashvili resigned but in spring of 2009 he was elected as Telavi district governor. How can society be guaranteed that the governor will not misappropriate the sums again?” asked Giorgi Dalakishvili from the Conservative Party.
Telavi district governor claims the accusations of the opposition parties were groundless. “It is false. I cannot understand where they heard this story. You should know that information is not always reliable and interesting,” said Davitashvili.