გურჯაანში მეეზოვეები კუთვნილ ხელფასებს ითხოვენ
გურჯაანის კომუნალური სერვისის 60-ზე მეტი თანამშრომელი 2009 წლის ივლისისა და აგვისტოს თვეების ხელფასების გადახდას ითხოვს. მეეზოვეები აცხადებენ, რომ თუ კომპანია მათ სახელფასო დავალიანებას რამდენიმე დღეში არ დაფარავს, ისინი პროტესტის ნიშნად, ქალაქის დასუფთავებაზე უარს იტყვიან.
გურჯაანის კომუნალურ სერვისში სულ 65 ადამიანია დასაქმებული. აქედან ქალაქის დასუფთავებას 45, ხოლო მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციული შენობების დაცვა-დასუფთავებას 20 ადამიანი ემსახურება. აღნიშნული ორგანიზაცია ადგილობრივი ბიუჯეტიდან ფინანსდება.
მუნიციპალიტეტის გამგეობის ინფორმაციით, გამგეობას კომუნალური სერვისის მიმართ დავალიანება არ აქვს. კომუნალური სერვისის ბუღალტერი ლამარა ღირსიაშვილი განმარტავს, რომ სახელფასო დავალიანების წარმოშობის მიზეზი საგადასახადო დავალიანებაა, რომელიც კომპანიას კახეთის საგადასახადო ინსპექციამ დააკისრა. მეეზოვების თქმით კი, კომუნალური სამსახურის უფროსი დავით იმერლიშვილი თანხებს არამიზნობრივად ხარჯავს, რის გამოც თანამშრომლებს ხელფასების მიღებასთან დაკავშირებით მუდმივად პრობლემები აქვთ. მეეზოვეების ბრალდებას დავით იმერლიშვილი კატეგორიულად უარყოფს.

Street Cleaners Request Their Wages in Gurjaani
Over 60 employees of the Communal Service Office in Gurjaani request their wages for July and August in 2009. The street cleaners state unless the company pays their wages in several days, they will refuse to clean the town.
65 people are employed at Grujaani Communal Service Office in total. 45 of them clean the town and 20 other clean administrative buildings. The Communal Service Office is funded from the local budget.
According to the district administration, they have debt to the Communal Service. Accountant of the office Lamara Ghirsiashvili clarified that the reason for the delay in wages is unpaid tax imposed by the Kakheti Tax Inspection. Street cleaners said the head of the Communal Service Office Davit Imerlishvili spent the budget sums unreasonably and the company always encounters problems in distributing the wages. Davit Imerlishvili denies the accusations of the street cleaners.