„ტალიავინის კომისიის“ დასკვნა დღეს გამოქვეყნდება
რუსეთ-საქართველოს კონფლიქტის გამომწვევი ფაქტების დამდგენი მისიის, ე.წ „ტალიავინის კომისიის“ დასკვნა დღეს გამოქვეყნდება. ამის შესახებ ინფორმაციას მისიის ხელმძღვანელის მოადგილე უვე შრამი ავრცელებს.
როგორც გუშინ საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილემ დავით ჯალაღანიამ განაცხადა, ქართული მხარის ინფორმაციით, დასკვნა ადგილზე გადაეცემა  საქართველოსა და რუსეთის ელჩებს და ასევე გამოქვეყნდება მისიის ვებ-გვერდზე და ფართო საზოაგოებისთვისაც ხელმისაწვდომი გახდება.
საქართველო მისიის მუშაობის პერიოდში მასთან აქტიურად თანამშრომლობდა და ყველა მოთხოვნილ ინფორმაციას აწვდიდა. ქართული მხარე იმედოვნებს, რომ დასკვნა ობიექტური და მიუკერძოებელი იქნება.

Report of the Tagliavini’s Mission to Be Published Today
Report of the Independent International Fact-Finding Mission on the Conflict in Georgia will the publish report today. The informaiton was spread by Vice Chairman of the mission Uwe Schram.
As Deputy Foreign Minister of Georgia Davit Jalaghania stated yesterday, the report will be handed to ambassadors of Georgia and Russia and will be posted on the web page of the mission.
Georgia actively cooperated with the Mission during their work and provided it with all requested information. Georgian side hopes the report will be impartial and unbiased.