დაზარალებულის ოჯახი პოლიციელისგან მკურნალობის ხარჯების გადახდას ითხოვს
დედოფლისწყაროში მცხოვრები გარსენიშვილების ოჯახი კახეთის პოლიციის მთავარი სამმართველოს თანამშრომელ ფრიდონ საბიაშვილისგან დავით გარსენიშვილის მკურნალობისათვის საჭირო თანხის გადახდას ითხოვს.
მაია გარსენიშვილის განცხადებით, ფრიდონ საბიაშვილი  მის შვილს, 30 წლის დავით გარსენიშვილს მანქანით დაეჯახა, რის შემდეგაც ეს უკანასკნელი დაინვალიდდა. „დათოს რამდენიმე ოპერაცია ჩაუტარდა. ფეხში რკინა უდგას, რაზედაც კიდევ ერთი ოპერაცია სჭირდება, მაგრამ საშუალება აღარ გვაქვს. გავღატაკდით, ყველაფერი გავყიდეთ. როცა ავარია მოხდა, საბიაშვილი დაგვპირდა, რომ დაგვეხმარებოდა თუ არ ვიჩივლებდით, მაგრამ არაფრით დაგვხმარებია. გამოძიება კი დაიწყო, მაგრამ პოლიცია არაფერს იძიებს“, - აცხადებს დაშავებულის დედა მაია გარსენიშვილი. მისივე თქმით, ავარიის შემდეგ ფრიდონ საბიაშვილი დააწინაურეს და სამუშაოდ კახეთის პოლიციის მთავარ სამმართველოში გადაიყვანეს. მანამდე ის დედოფლისწყაროს რაიონის პოლიციის უფროსის მოადგილე იყო.
გარსენიშვილების პრეტენზიებს ფრიდონ საბიაშვილი კატეგორიულად უარყოფს. „რაზე მელაპარაკებით არ ვიცი. რა ავარია? მე რა შუაში ვარ? დამკითხეს თუ არა მაგ საქმეზე, რაში გაინტერესებთ. თუ ვინმე ცილს მწამებს, აქეთ ვუჩივლებ“, - აცხადებს პოლიციელი.

The family of Garsenishvilis, residing in the village of Dedoplistskaro district, requests the policeman of the Kakheti regional police department Pridon Sabiashvili to pay the expenses for the medical treatment of David Garsenishvili.
According to Maia Garsenishvili, Prison Sabiashvili’s car ran over her 30-year-old son David Garsenishvili; consequently the latter got disabled. Dato went through several operations. An iron was installed in his leg and he needs another operation, but we have no money, we sold everything after the accident, Sabiashvili promised he would help us if we did not take him into court, but he did not keep his promise. Investigation was launched but the police does not do anything,” said Maia Garsenishvili the mother of the victimized man. She added that after the accident Pridon Sabiashvili was promoted and now works at the Kakheti region police department .
Pridon Sabiashvili categorically denies the complaints of Garsenishvili. “I have no idea what are you talking about. What an accident? Why are you interested if I was interrogated or not? If anybody slanders me I will sue him,” said the policeman.