სასტუმრო „რედისონის“ მუშები კუთვნილ ანაზღაურებას ითხოვენ
დღეს თურქული სამშენებლო კომპანიის „უჩგენ ჯორჯიას“ ოფისთან თანამშრომლებმა საპროტესტო აქცია მოაწყეს. მშენებლები და მომსახურე პერსონალი კუთვნილ ანაზღაურებას ითხოვდა. თურქული კომპანია, რომელიც 3 წელია რაც საქართველოში საქმიანობს, სასტუმრო „რედისონის“ სამშენებლო სამუშაოებს აწარმოებდა. აქციის მონაწილეთა განცხადებით მუშათა ნაწილს კონტრაქტით გათვალისწინებული ხელფასი არ მიუღია, ნაწილი კი შვებულების თანხების დარიცხვას  ითხოვდა.
თამარ ანდღულაძე აქციის მონაწილე: „4 თვეა ასე დავდივართ, დღეს ხვალ, დღეს ხვალ... პატარა ბავშვებივით გვატყუებენ, ჩვენ შვებულების თანხას არ გვაძლევენ, ზოგს კი ხელფასიც არ აუღია, ეს პროექტი თვის ბოლოს მთავრდება და კომპანიის წარმომადგენლები საქართველოდან საერთოდ მიდიან და ჩვენ რა გვეშველება მერე, ვინ გადაგვიხდის კუთვნილ ხელფასს?“
კომპანია „უჩგენ ჯორჯიას“ მენეჯერი ალი ოზდანი აცხადებს, რომ ხელფასების დაგვიანების მიზეზს არ ასახელებს თუმცა აცხადებს, რომ თანამშრომლები კუთვნილ ხელფასებს თვის ბოლომდე აუცილებლად მიიღებენ.

Workers from the Hotel “Radisson” Request Their Salaries
Today, employees of the Turkish Building Company “Uchgen Georgia” held protest demonstration in front of the company office. The builders and personnel of the company requested their salaries. Turkish Company has been working in Georgia for 3 years; they built Hotel Radisson. Demonstrators stated that one part of workers has not received the salary that was agreed in their labor contracts. Another part requests their holiday sums.
Tamar Andguladze, a demonstrator: “I come here for 4 months already and they tell us to come next day all the time... they are deceiving us. We cannot get our holiday salaries; others have not received their salaries either. This project is due to finish at the end of the month and the representatives of the company will leave Georgia soon; so nobody will pay our salaries to us.”
Ali Ozdan, manager of the Company, does not speak about the reasons of the delay in distributing the salaries but he promised to satisfy the employees with salaries till the end of the month.