ქრთამის აღების ფაქტზე ქუთაისის მერიის არქიტექტურის საქალაქო სამსახურის უფროსი დააკავეს
კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ქრთამის აღების ფაქტზე ქუთაისის მერიის არქიტექტურის საქალაქო სამსახურის უფროსი მამუკა კობზონაძე დააკავეს.
როგორც პრესკონფერენციაზე კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტის უფროსის მოადგილემ, სოსო თოფურიძემ განაცხადა, კობზონაძემ მეწარმეს მიწის ნაკვეთის პრივატიზებისა და მშენებლობის ნებართვის მიღებაში დახმარების სანაცვლოდ, ქრთამის სახით 4 ათასი ლარი გამოსძალა.
თოფურიძის განცხადებით, დანაშაული 9 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
„ყველა მეწარმის, ბიზნესმენის, სახელმწიფო მოხელის გასაგონად მინდა ვთქვა, რომ კორუფციის წინააღმდეგ ბრძოლა არ შესუსტდება. როგორც ქვეყნის შენებას ვერავინ შეაჩერებს,  ისე ვერავინ შეაჩერებს კუდ-ს კორუფციის წინააღმდეგ ბრძოლაში“, - აღნიშნა თოფურიძემ.

Head of Architect Department of Kutaisi City Hall Was Arrested for Bribery
Officers of the Constitutional Security Department arrested head of Architect Department of Kutaisi City Hall Mamuka Kobzonadze when he was taking bribery.
Deputy Head of CSD Soso Topuridze said Kobzonadze extorted 4 000 GEL from an entrepreneur for the privatization of the plot and for the permission of construction.
Topuridze stated the person might be sent to prison for 8 years for the crime.
“I want to appeal to every entrepreneur, businessman and governmental official that fight against corruption will not end in Georgia. Nobody can hinder the development of the country, and nobody will hinder our fight against corruption,” said Topuridze.