ცოტნე გამსახურდია მოქალაქის დაჭრისთვის დააკავეს
სამართალდამცველებმა წუხელ  საქართველოს პირველი პრეზიდენტის ზვიად გამსახურდიას ვაჟი ცოტნე გამსახურდია დააკავეს.
დაკავებული ვერაზე, პოლიციის განყოფილებაში დაკითხეს. გავრცელებული ცნობით, ცოტნე გამსახურდია ეჭვმიტანილია მოქალაქე დავით ბაჯელიძის დაჭრაში, რომელსაც რესპუბლიკურ საავადმყოფოში სასწრაფო ოპერაცია ჩაუტარდა.
რესპუბლიკური საავადმყოფოს მიმღებ განყოფილებაში განაცხადეს, რომ დავით ბაჯელიძეს ცეცხლნასროლი ჭრილობა მუცლის არეში აქვს მიყენებული.
ინციდენტი გუშინ „კოლხურ კოშკთან“ მოხდა. გავრცელებული ინფორმაციით, დავით ბაჯელიძე იქვე, მეზობლად ცხოვრობს.
აღნიშნული დანაშაულის ჩადენის მომენტში ცოტნე გამსახურდიას არასაპატიმრო სასჯელი ჰქონდა შეფარდებული. იგი სისხლის სამართლის კოდექსის 315-ე მუხლით სახელმწიფო ხელისუფლების დამხობის მიზნით შეთქმულებაშია ბრალდებული და არასაპატიმრო ღონისძიება აქვს შეფარდებული. საქმე ეხება 2007 წლის 7 ნოემბერს, ოპოზიციის მიერ გამართული აქციების დროს გავრცელებულ ვიდეო-ჩანაწერებს, სადაც ცოტნე გამსახურდიას რუსეთთან კავშირზეა საუბარი.

Tsotne Gamsakhrudia Was Arrested For Wounding a Citizen
Law enforcement officers detained Tsotne Gamsakhurdia, the son of the late president of Georgia Zviad Gamsakhurdia, last night.
They interrogated the detainee in the Vera district police station. According to the information, Tsotne Gamsakhurdia is suspected for wounding David Bajelidze, who was operated at Respublikuri Hospital.
Doctors from the reception department of the hospital said David Bajeladze was wounded in the stomach.
The incident happened near the Kolkhuri Koshki (family house of the Gamsakhurdias) yesterday. According to the spread information, David Bajelidze is neighbor of the Gamsakhurdias.
Tsotne Gamsakhurdia was serving suspended sentence. According to article 315 of the Criminal Code of Georgia, he is accused in plotting against government and he was sentenced to suspended sentences. He was accused for plotting on November 7, 2007 after the video recordings were spread where he was blamed for his alliance with Russian Federation.