სამართალდამცავებმა, გურჯაანში, უნივერსიტეტის შენობის ეზოში ახალგაზრდა სცემეს
შს გურჯაანის სამმართველოს და კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტის კახეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, რამდენიმე წუთის წინ, გურჯაანში, ქართულ-უკრაინული უნივერსიტეტის ადგილობრივი ფილიალის შენობის ეზოში ახალგაზრდა სცემეს.
თვითმხილველების ცნობით, ახალგაზრდა ქუჩაში მოდიოდა, როცა მას სამოქალაქო ფორმაში მყოფი სამართალდამცავები მივარდნენ და ცემა დაუწყეს. „აიძულებდნენ რომ მათ გაყოლოდა. ახალგაზრდამ მოახერხა და მოსთხოვა, ეთქვათ ვინ იყვნენ, რის შემდეგაც წიხლებით შესდგნენ. ცემის შედეგად მიწაზე დავარდნილი ახალგაზრდა პოლიციის თანამშრომლებმა სამმართველოს კუთვნილ, ნივის მარკის ავტომანქანაში ჩასვეს და წაიყვანეს. ბიჭი სულ დასისხლიანებული იყო“, - განაცხადეს ინციდენტის თვითმხილველებმა.
ნაცემი ახალგაზრდის ვინაობა და ადგილსამყოფელი უცნობია. ნივა, რომელშიც ახალგაზრდა შეაგდეს და წაიყვანეს, გურჯაანის პოლიციის შენობის ეზოშია გაჩერებული.

Law Enforcement Officers Beat a Young Man in the Yard of University
Officers of the Gurjaani district department of the MIA and Constitutional Security Department beat a young person in the yard of Georgian-Ukrainian University in Gurjaani.
Witnesses report the young man was walking along the street when law enforcement officers dressed in civil clothes attacked him and started beating him. “They forced him to follow them. The young man managed to ask them who they were but the harassers started to kick him in reply. Later, the law enforcement officers pushed him into the car and drove him away. The boy was all in blood,” said the witnesses.
The name and location of the beaten young man is unknown. The car, where the young man was pushed in and driven away, is standing in the yard of the Gurjaani Police Station.