რუსი ჟურნალისტი ოლეგ პანფილოვი საცხოვრებლად თბილისში გადმოვიდა
ცნობილი რუსი ჟურნალისტი და „ექსტრემალური ჟურნალისტიკის ცენტრის“ ხელმძღვანელი ოლეგ პანფილოვი საცხოვრებლად თბილისში გადმოვიდა.  პანფილოვი ამის  მიზეზად რუსეთში შემნილ ვითარებას ასახელებს.
„საქართველოში ჩემი გადმოსვლის მთავარი მიზეზი რუსეთში ბოლო დროს შექმნილი სიტუაციაა. როცა ქვეყანაში არ არსებობს სიტყვის თავისუფლება, ობიექტური ინფორმაცია და ხალხს ეშინია თავისულად აზრის გათქმის, დიახ, ეს პოლიტიკას უკავშირდება“, - აცხადებს პანფილოვი.
რუსი ჟურნალისტის თქმით, მასზე მუქარა ინტერნეტის საშუალებით ხშირად ხორციელდებოდა, გამოხატავდნენ ზიზღს, როცა საქართველოს იცავდა.
„ჩემზე მუქარა ინტერნეტის საშუალებით ხშირად ხორციელდებოდა. ადამიანები გამოხატავდნენ ზიზღს ჩემს მიმართ, როცა საქართელოს ვიცავდი; ქვეყნის მტერს მეძახდნენ, როცა ვამბობდი, რომ ერთი წლის წინ დაწყებული ომი რუსული აგრესია იყო. მიუღებელია საბჭოთა კავშრის აღდგენაზე ფიქრიც კი, იმპერილიზმი დემოკრატია ნადვილად არ არის“, - აღნიშნავს რუსი ჟურნალისტი.
ამასთან, საქართველოში ოლეგ პანფილოვი „კავკასიურ არხზე“ ანალიტიკურ გადაცემას წაიყვანს, ილია ჭავჭავაძის სახელობის უნივერსტიტის ჟურნალიტიკის ფაკულტეტზე კი, ლექციებს წაიკითხავს. უახლოეს მომავალში პანფილოვი ჟურნალიტიკის სკოლის დაფუძნებას და რუსულ-ქართული ომის დროს მიმდინარე საინფორმაციო კამპანიის შესახებ წიგნის დაწერასაც აპირებს.

Famous Russian journalist and head of Center of Extreme Journalism Oleg Panfilov moved to Tbilisi. The reason for his decision is current situation in Russia.
“I moved to Georgia because of current situation in Russia. There is no freedom of expression, biased information is spread and people are afraid to express themselves openly, it is really connected with politics,” said Panfilov.
Russian journalist said he was often threatened and insulted on internet because he protected Georgia.
“I was often threatened on internet. People expressed their hatred towards me because I support Georgia; they called me a traitor when I claimed that last year the war was Russian aggression. It is impossible to dream about restoration of the Soviet Union; imperialism is not democracy,” said Russian journalist.
Besides that, Oleg Panfilov will lead analytic program on Caucasian Channel in Georgia and will give lectures at journalistic faculty of the Ilia Chavchavadze State University. In near future, Panfilov intends to establish school of journalism and will write a book about information campaign during Russian-Georgian war.