სს "თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის" დირექტორს წინასწარი ორთვიანი პატიმრობა შეეფარდა
თბილისის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლე ნატო ხუჯაძემ სააქციო საზოგადოება "თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის" დირექტორს კონსტანტინე ქამუშაძეს  აღმკვეთ ღონისძიებად წინასწარი ორთვიანი პატიმრობა შეუფარდა.
მოსამართლემ ამით დააკმაყოფილა შემოსავლების სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის მოთხოვნა პატიმრობის შეფარდებასთან დაკავშირებით.
ქამუშაძე  სამსახურებრივი უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენების ბრალდებით შემოსავლების სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა 9 ნოემბერს დააკავეს.
გამოძიების ოფიციალური ინფორმაციის თანახმად, მან ფინანსური მაქინაციებით გაზარდა ხარჯი და მიითვისა სახელმწიფოს კუთვნილი მილიონ 500 ათასი ლარი.
ამასთან, 2008 წლის აგვისტოსა და დეკემბერში კონსტანტინე ქამუშაძემ პირადად თავისთვის ხელფასის და პრემიის სახით მიიღო 31 ათასი ლარი. საერთო ჯამში, სახელმწიფო ბიუჯეტს მიაყენა მილიონ 500 ათასი ლარის მატერიალური ზარალი.
მიმდინარეობს წინასწარი გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 220-ე მუხლით, რაც 5 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
ქამუშაძის გარდა, ამავე ბრალდებით დაკავებულია, აგრეთვე, სააქციო საზოგადოების ბუღალტერი დავით კობაიძე.

Director of JSC “Tbilisi International Airport” Was Sentenced to Two Months Pre-trial Detention
Nato Khujadze, the judge at Tbilisi City Court, sentenced Konstantine Kamushadze, director of the JSC “Tbilisi International Airport” to two months pre-trial detention.
The judge satisfied the suit of the Investigation Department for Revenues to sentence Konstantine Kamushadze to pre-trial detention.
Employees of the Main Department for Particularly Urgent Cases within the Investigation Department for Revenues arrested Kamushadze on November 9 for abusing power.
According to official information, he increased expenses through financial machinations and appropriated 1, 5 million GEL from state. Besides that, Konstantine Kamushadze apportioned 31 thousand GEL personally for him as a salary and bonus. In total he damaged state budget with 1, 5 million GEL. The investigation is launched under the Article 220 of the Criminal Code, which envisages 5 years imprisonment.