ხელფასების მოთხოვნით სიღნაღში მუშებმა საპროტესტო აქცია გამართეს
სიღნაღში მუშებმა საპროტესტო აქცია გამართეს. სამშენებლო კომპანია „თბილისისგან“ კუთვნილ ხელფასს მეათე თვეა, უშედეგოდ ითხოვს 30-მდე ადამიანი, რომლებიც სიღნაღში სარეაბილიტაციო სამუშაოებზე იყვნენ დასაქმებულნი.
აქციის მონაწილეებს მხარდაჭერა „ახალი მემარჯვენეების“ სიღნაღის რაიონული ორგანიზაციის ხელმძღვანელმა მალხაზ ხუციშვილმაც გამოუცხადა.
„სიღნაღის გამგებელმა მუშებს ხელფასების გადახდის პირობა მაისში მისცა, მაგრამ მოატყუა. ხალხი ლუკმა - პურის გარეშეა დარჩენილი, ამუშავეს და ანაზღაურებას არ აძლევენ. სამშენებლო კომპანიები, რომლებიც ხელფასს არ იხდიან, „ნაციონალურ მოძრაობას“ ეკუთვნის და მისი დამფუძნებლები პარლამენტში სხედან, მამუკა ჩარკვიანის სახით, თორემ ამ ხელისუფლებას იმდენად კარგად ეხერხება ბიზნესის დაწიოკება, აქამდე თანხებს ათჯერ გადაახდევინებდნენ“, - განაცხადა მალხაზ ხუციშვილმა.
სამშენებლო კომპანია „თბილისის“ გენერალური დირექტორის გონელი ყურაშვილის განცხადებით, სახელფასო დავალიანებები არსებობს, ოღონდ მათი გადასახდელი არ არის.
„სიღნაღის რეაბილიტაციაზე მუშაობდნენ ჩვენს მიერ დაქირავებული სხვა ორგანიზაციები და ვალებიც მათ უნდა გაისტუმრონ“, - აღნიშნა ყურაშვილმა.

Workers Held Protest Rally and Demanded Their Salaries in Sighnaghi
Workers from Sighnaghi held protest rally. About 30 people, who worked on the rehabilitation of Sighnaghi town, have been demanding their salaries from the building company “Tbilisi” for 10 months already.
Malkhaz Khutsishvili, head of the Sighnaghi district organization of the “New Right” supported the protesters.
“Sighnaghi district governor promised workers to pay salaries in May, but deceived. People cannot buy food; they employed these people to work and now do not want to pay salaries. Building companies belong to the members of the “National Movement” and their founders are MPs, such as Mamuka Charkviani; if not so, the government is always so eager to raid businessman that they would have forced the companies to pay salaries to workers long before,” said Malkhaz Khutsishvili.
According to Goneli Kurashvili, director general of the building company “Tbilisi”, salary debts really exists, but it is not company’s responsibility to cover them.
“Other organizations, we hired for implementation of reconstruction activities, should pay debts to the workers,” said Kurashvili.