„მაესტრო“ სამწლიანი მართვის უფლებით ეროსი კიწმარიშვილს გადაეცა
ტელეკომპანია „მაესტრო“ სამწლიანი მართვის უფლებით „რუსთავის მედია-მართვის კომპანიის“ ხელმძღვანელს, ეროსი კიწმარიშვილს გადაეცა. ამის შესახებ  ტელეკომპანია „მაესტროს“ ოფისში ტელეკომპანიის ერთ-ერთმა დამფუძნებელმა, მამუკა ღლონტმა განაცხადა.
მისივე თქმით, ხელშეკრულებაში, რომელიც ტელეკომპანიის დამფუძნებლებს და ეროსი კიწმარიშვილს შორის გაფორმდება, 100 პროცენტით იქნება დაცული სარედაქციო დამოუკიდებლობა.
„მაესტრო არც ერთი პროცენტი არ გაყიდულა არც ნინო ბურჯანაძეზე და არც ირაკლი ალასანიაზე. ამას სრული პასუხისმგებლობით ვაცხადებ“, - აღნიშნა ღლონტმა.
ეროსი კიწმარიშვილის თქმით კი, ისინი შეთანხმდნენ ურთიერთობის ფორმებზე და მამუკა ღლონტს, როგორც ტელეკომპანიის დამფუძნებელს, გადაწყვეტილებებზე ვეტოს უფლება ექნება.
„არ არის გამორიცხული, ტელეკომპანია „მაესტროზე“ ვიხილოთ ბევრი ის ჟურნალისტი, რომელსაც გარკვეული მიზეზების გამო, არ მიუწვდება დღეს ხელი ჟურნალისტურ საქმიანობაზე. ესენი შეიძლება იყვნენ „რუსთავი-2“-ის ძველი სახეები. თუმცა, ძირითადი აქცენტი გაკეთდება „მაესტროზე“ მომუშავე კორესპონდენტებზე“, - აცხადებს ეროსი კიწმარიშვილი.
მისივე თქმით, არხის ძირითადი მიმართულება იქნება ობიექტური ახალი ამბები. ტელეკომპანიას გააკონტროლებს სამეთვალყურეო საბჭო, რომელიც დაკომპლექტებული იქნება მედიისა და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლებისგან.
კიწმარიშვილს ტელეკომპანიის დაფინანსების წყაროები არ დაუკონკრეტებია. თუმცა  აღნიშნა, რომ ფინანსები, რომელიც ტელეკომპანიის განახლებას მოხმარდება, იქნება გამჭვირვალე და ლეგალური.

Maestro-TV Was Assigned to Erosi Kitsmarishvili for Three-Year-Management
TV-Company Maestro was assigned to Erosi Kitsmarishvili, head of Rustavi Media-Management Company for three-year-management. One of the founders of the TV-Company Mamuka Ghlonti announced about it in the office of the “Maestro TV”.
Mamuka Ghlonti stated that according to the agreement between the TV-company founders and Erosi Kitsmarishvili, editorial independence will be guaranteed at 100 %.
“Maestro was not sold to Nino Burjanadze or Irakli Alasiania. I am stating it with full responsibility,” said Ghlonti.
Erosi Kitsmarishvili said they have agreed on the collaboration forms and Mamuka Ghlonti, as founder of the company, will have right to veto decisions.
“We do not exclude possibility that we will see many journalists on the Maestro who do not have access to journalistic activities. They can be old faces of the TV-Company Rustavi 2. However, we will focus on the journalists who already work for “Maestro”, said Kitsmarishvili.
He added that main direction of the company will be unbiased reporting. Council of Supervisors will control the company which will be staffed with the representatives of media and non-governmental organizations.
Kitsmarishvili has not mentioned sources of financing. However, the funds will be transparent and legal.