გამოსახლებული ოჯახი სახლში უკან დააბრუნეს
დედოფლისწყაროს რაიონის სოფელ სამთაწყაროში მცხოვრები ცეცხლაძეების ოჯახი, რომელიც პოლიციამ საცხოვრებელი სახლიდან საცხოვრებელ სახლში მალევე უკან დააბრუნეს. როგორც გურამ ცეცხლაძემ კახეთის საინფორმაციო ცენტრს აცნობა, სამართალდამცავებმა ოჯახს საქმის გასარკვევად ერთი თვის ვადა მისცეს.
გურამ ცეცხლაძის განცხადებით, წელიწადნახევრის წინ, სამთაწყაროში ბინა ემზარ წიკლაურისგან შეიძინა, რაშიც თანხის ნაწილი - 1000 აშშ დოლარი მაშინვე გადაიხადა,  ნაწილი კი მოგვიანებით უნდა დაეფარა. თუმცა, აღმოჩნდა, რომ იგივე ბინა წიკლაურმა სხვაზეც გაყიდა და გადაუფორმა კიდეც.
„წიკლაურის ხელწერილიც გვაქვს, სადაც ადასტურებს, რომ თანხა ნამდვილად აიღო. იგი აღარც თანხას გვიბრუნებს და ახალი მფლობელის მოთხოვნით, პოლიციამ სახლიდანაც გამოგვასახლა“, - ამბობს გურამ ცეხლაძე. საცხოვრებელი სახლის დაცლას პოლიციისგან სწორედ ბინის ახალი მეპატრონე ითხოვდა.
ცეცხლაძეების ხუთშვილიან ოჯახს სხვა წასასვლელი არსად აქვს. ოჯახის ერთადერთი შემოსავალი სიღარიბის დაძლევის სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში დანიშნული საარსებო შემწეობაა.  ცეცხლაძეები აჭარიდან ჩამოსახლებული  ეკომიგრანტები არიან.
სოციალურად დაუცველ მრავალშვილიან ოჯახს უფასო იურიდიულ დახმარებას „ადამიანის უფლებათა ცენტრი“ აღმოუჩენს.

Evicted Family Returned Home
Family of Tsetskhladze from the village of Samtatskaro in Dedoplistskaro district was evicted from their house, but soon they returned home. According to Guram Tsetskhladze law enforcement officers gave the family 3 months to resolve their problem.
According to Guram Tsetskhladze, 18 months ago he purchased a house in the village Samtatskaro from Emzar Tsiklauri for which he paid 1 000 USD in advance and had to cover the rest of the money later. However, Tsiklauri sold and registered the house on another person.
“We hold a notification of Tsiklauri which confirms that he really received money. He does not give our money back and the police evicted us from the house according to the demand of the new owner”, said Guram Tsetskhladze. The new owner requested the police to evict the family from the house.
The Tsetskhladzes with five children has nowhere to go. The only income of the family is an allowance within the poverty reduction state program. The family is a eco-migrant from Adjara autonomous republic.