ჟურნალისტი პარლამენტის წევრს სასამართლოში უჩივის
„ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ ჟურნალისტი გელა მთივლიშვილი საქართველოს პარლამენტის წევრს, სიღნაღის რაიონის მაჟორიტარ დეპუტატს ნუგზარ აბულაშვილს სასამართლოში უჩივის. ჟურნალისტი დეპუტატისგან პროფესიული მოვალეობის შესრულების დროს დამტვრეული ციფრული ფოტოკამერის ნაცვლად, ახალი ფოტოკამერის შეძენას მოითხოვს.
მთივლიშვილის განცხადებით, დეპუტატის დავალებითა და ორგანიზებით, საპროტესტო აქციის გასაშუქებლად მიმავალი ჟურნალისტები, „ნაციონალური მოძრაობის“ წევრებმა და აქტივისტებმა 2006 წლის 15 ივნისს დაარბიეს. თავდამსხმელებმა ჟურნალისტებს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს და ტექნიკა დაუმტვრიეს.
ოფიციალური მასალებით, დარბევის დროს განადგურდა ჟურნალისტ გელა მთივლიშვილის კუთვნილი, 400 აშშ დოლარად ღირებული  ფოტოკამერა. „მე მაქვს მტკიცებულებები, რომელიც ცხადყოფს, რომ დარბევის ორგანიზატორი დეპუტატი იყო. აქედან გამომდინარე, სწორედ აბულაშვილს მივმართე არაერთხელ, რომ დამტვრეული ფოტოკამერის ნაცვლად იგივე ტიპის ფოტოკამერა გადმოეცა, მაგრამ - უშედეგოდ. ამიტომ, ნივთის დაბრუნების მოთხოვნით, სარჩელი სასამართლოში შევიტანე~, - აცხადებს ჟურნალისტი.
დეპუტატი აბულაშვილი ჟურნალისტების დარბევასთან კავშირს უარყოფს: `ამ საქმეზე 3 პირი იყო ბრალდებული - ჩვენი პარტიის აქტივისტები და მათთან პროკურატურამ საპროცესო შეთანხმება გააფორმა. ეს საქმე უკვე დასრულებულია“.

Journalist Sues MP at the Court
Journalist of the Human Rights Centre Gela Mtivlishvili sues MP Nugzar Abulashvili from Sighnaghi district in court. Journalist requests the MP to buy a new photo-camera instead his old digital one which was broken by the MP when the journalist was implementing his professional activities.
According to Mtivlishvili, journalists which were going to cover protest rally, were attacked by the members and activists of “National Movement” according to the order of the MP on June 15, 2006. Aggressors physically assaulted the journalists and broke their equipments.
According to the official information, Gela Mtivlishvili’s camera with the price of 400 USD was destroyed during the attack. “I have evidences to confirm that the attack was initiated by the MP himself. Consequently, I requested Abulashvili several times to buy the same kind of camera instead of broken one but in vain. That’s why I sued him in court to return my camera,” said the journalist.
MP Abulashvili denies his connection with the attack. “3 people, activists of our party were accused in this incident and prosecutor’s office signed a plea bargain with them. This case is closed”