დანგრეული ბაზრის მოვაჭრეები ნანგრევებს არ ტოვებენ
ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის გამგეობის წარმომადგენლებმა, სამართალდამცავების დახმარებით, ოზურგეთის აგრარული ბაზრის დემონტაჟი განახორციელეს. ტერიტორია პირწმინდად გაწმინდეს ღია და დახურული დახლებისაგან.
აგრარული ბაზრის 200-მდე მოვაჭრე ნანგრევების ტერიტორიაზე განაგრძობს საქმიანობას.
ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ზედამხედველობის სამსახურის უფროსი ზაზა გოგუაძე ამბობს, რომ ბაზარი ადგილობრივი ხელისუფლების საკუთრებაა და რასაც უნდა იმას გააკეთებს.
365-მა მოვაჭრემ ოზურგეთის რაიონულ სასამართლოში ადგილობრივი ხელისუფლების წინააღმდეგ სარჩელი 24 ნოემბერს შეიტანეს. სასამართლოს სარჩელის განხილვა ჯერ არ დაუწყია. თუმცა, ადგილობრივი ხელისუფლება განაჩენის გამოტანას არც დალოდებია.

Traders of the Destroyed Market Do Not Leave Ruins
Officials of Ozurgeti district administration with the support of law enforcement officers deconstructed the agricultural market in Ozrugeti. The territory is completely clean from close and open counters.
About 200 traders still continue their activities in the ruins of the agricultural market.
Head of Supervision Office of the Ozurgeti municipality board Zaza Goguadze said the market belongs to local government and they can do whatever they want on its place.
365 traders filed suit against the local government at Ozurgeti district court on November 24. The court has not discussed the suit yet. However, local government did not wait for the judgment.