ჟურნალისტების დამრბევი პოლიციელი პოლიციის უფროსად დანიშნეს
როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრისთვის გახდა ცნობილი, შს სიღნაღის რაიონული სამმართველოს ინსპექტორი იაგო კოჭლამაზაშვილი, რომელიც ჟურნალისტების დარბევაში მონაწილეობდა, წნორის პოლიციის უფროსად დანიშნეს.
შეგახსენებთ, რომ 2006 წლის 15 ივნისს სიღნაღის რაიონის სოფელ ანაგაში საპროტესტო აქციის გასაშუქებლად მყოფი ჟურნალისტები, სიღნაღის მაჟორიტარი დეპუტატის ნუგზარ აბულაშვილის დავალებით, ნაციონალური მოძრაობის სიღნაღის რაიონული ორგანიზაციის აქტივისტებმა და სიღნაღის პოლიციის თანამშრომლებმა  დაარბიეს.
დარბევაში აქტიურად მონაწილეობდა სიღნაღის პოლიციის თანამშრომელი, უბნის ინსპექტორი იაგო კოჭლამაზაშვილი. დარბევის დროს თავდამსხმელებმა ჟურნალისტებს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს და ტექნიკა დაუმტვრიეს. ჟურნალისტებმა სხეულის დაზიანებებიც მიიღეს.
ჟურნალისტების დამრბევი პოლიციელის დაწინაურებასთან დაკავშირებით, შს კახეთის სამხარეო მთავარ სამმართველოში კომენტარი არ გააკეთეს.

The Policeman who Raided Journalists Is Now Head of Police Department
Kakheti News Centre was reported that Iago Kochlamazashvili, the inspector of Sighnaghi District Department of MIA, who took part in raiding of journalists, was appointed to the position of the head of Tsnori district police department.
We kindly remind you that on June 15 2006 journalists wanted to cover the protest rally in Anaga village in Sighnaghi district; MP Nugzar Abulashvili from Sighnaghi District ordered activists of the Sighnaghi district office of the National Movement and district policemen to disperse the protest rally.
Iago Kochlamazashvili, officer from Sighaghi district police department, took active part in the dispersal of people. They abused journalists physically and broke their equipment. Journalists were damaged.