ჟურნალისტი ნიკა ავალიანი მინისტრის მოადგილედ იქცა
ჟურნალისტი ნიკა ავალიანი „დიასპორასთან ურთიერთობის საკითხებში“ სახელმწიფო მინისტრ პაპუნა დავითაიას მოადგილედ დაინიშნა.
ნიკა ავალიანი ბოლოს „საზოგადოებრივი მაუწყებლის“ დილის გადაცემაში, მანამდე კი „რუსთავი 2“-ში „ბიზნეს-კურიერის“ წამყვანად მუშაობდა.
მის სახელს უკავშირდება 2009 წლის გაზაფხულზე, ოპოზიციის საპროტესტო აქციების დროს, „საზოგადოებრივ მაუწყებელთან“ მომხდარი ინციდენტი, როდესაც ოპოზიციის აქტივისტებმა ავალიანს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს. ამ ინციდენტს გაგრძელება 6 მაისს თბილისის პოლიციის სამმართველოსთან მოჰყვა. ამ დღეს პოლიციამ ძალის გამოყენებით დაშალა დემონსტრანტები, რომლებიც ნიკა ავალიანის ფიზიკური შეურაცხყოფის ბრალდებით დაკავებული ახალგაზრდების გათავისუფლებას მოითხოვდნენ. მათ ჰქონდათ ინფორმაცია, რომ სამართალდამცველებმა დაკავებულები აწამეს.

Journalist Nika Avaliani was appointed to the position of deputy State Minister for Diaspora of Georgia, Papuna Davitaia.
Nika Avaliani was presenting business news in the morning program at the Public Broadcasting, before that he worked at Business Kurier at TV-Company “Rustavi 2”.
He is connected with incident in front of the PB during protest rallies in spring of 2009; activists of opposition parties abused him physically. The incident later repeated in front of the Tbilisi Police Department on May 6. The police dispersed demonstrators who demanded release of those detained young people who had physically abused Nika Avaliani. They had information that law enforcement officers tortured the detainees.