სიღნაღის პროკურატურასთან საპროტესტო აქცია იგეგმება
არასამთავრობო ორგანიზაციები სიღნაღის პროკურატურასთან საპროტესტო აქციის გამართვას გეგმავენ. როგორც „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ კახეთის ოფისში განაცხადეს, სიღნაღის პოლიციის თანამშრომლებმა სამსახურებრივი მდგომარეობა ბოროტად არაერთხელ გამოიყენეს და მოქალაქეებს სხეულის დაზიანებები მიაყენეს, პროკურატურა კი ადეკვატურ რეაგირებას არ ახდენს.
„ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ ინფორმაციით, ცოტა ხნის წინ, სიღნაღის პოლიციის უფროსის მოადგილემ ოთარ დიღმელაშვილმა მოქალაქე გელა კუტიბაშვილი ისე ცემა, რომ 12 კბილი და ყბის ძვალი ჩაუმტვრია, რის შემდეგაც პოლიციისთვის წინააღმდეგობის გაწევის ბრალდებით დააკავა. კუტიბაშვილის არაერთი საჩივრის მიუხედავად, დიღმელაშვილი დააწინაურეს და რაიონული სამმართველოდან სამუშაოდ შს კახეთის სამხარეო მთავარ სამმართველოში გადაიყვანეს.
"1 იანვარს სიღნაღის პოლიციის თანამშრომლებმა ლევან ხარატიშვილმა და ოთარ თოფჩიშვილმა ქალაქ წნორში მცხოვრები 23 წლის გურამ გურამის ძე ბაგალიშვილი სასტიკად ცემეს. ბაგალიშვილს ცეცხლსასროლი იარაღით თავი სამ ადგილას აქვს გატეხილი. ხარატიშვილი და თოფჩიშვილი მხოლოდ სამსახურიდან გაათავისუფლეს, მაშინ როცა ყველა მტკიცეულება არსებობს იმისათვის, რომ პროკურატურას ისინი დაეკავებინა", - განაცხადეს უფლებადაცვით ორგანიზაციაში.

The Protest Rally Is Planned In front of the Office of Chief Prosecutor
Non- governmental organizations are going to hold a protest rally in front of the office of chief prosecutor. According to the Kakheti Region office of Human Rights Centre, the employees of Sighnaghi District police abused their official duties and they have beaten citizens, but the office of chief prosecutor has not reacted on the fact.
According to the information of Human Rights Centre, Otar Dighmelashvili, the deputy head of Sighangi District Police Department, beat Gela Kutibashvili, a citizen, and broke 12 teeth of his and jaw; after that he was arrested with the accusations of resisting the police. Despite the several appeals of Kutibashvili, they promoted Dighmelashvili from the district department to the Kakheti Region main department of MIA.
“Levan Kharatishvili and Otar Topchishvili, employees of Sighahi Police Department, beat strictly 23-year-old Guram Bagalishvili in Tsnori on January 1. They broke the head of Bagalishvili in three places with a gun. Kharatishvili and Topchishvili were only fired from the job, when there is an abundant amount proof for their detention,” stated the human rights organizations.