საპარლამენტო უმრავლესობამ ნოღაიდელი „სამშობლოს მოღალატედ“ შერაცხა
საპარლამენტო უმრავლესობის წევრები მოძრაობა „სამართლიანი საქართველოსთვის“ ლიდერს, ექსპრემიერ ზურაბ ნოღაიდელს „სამშობლოს მოღალატეს“ უწოდებენ.
„ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთი ლიდერი, გოკა გაბაშვილი დარწმუნებულია, რომ „ნოღაიდელი ვლადიმერ პუტინის პოლიტიკურ გუნდთან საქართველოს საწინააღმდეგოდ ითანამშრომლებს“.
„ჩვენი ქვეყნის ისტორიაში ცნობები არაერთი მოღალატის შესახებ არსებობს. დღესაც არიან ქართველები, რომლებსაც არ ეთაკილებათ პუტინთან სირბილი და მადლობის გადახდა იმ ადამიანისთვის, რომელმაც სულ ცოტა ხნის წინ ქვეყანა დაბომბა. ასეთ ადამიანებს საზოგადობაც და ისტორიაც თავის სახელს არქმევს და ეს სახელია „სამშობლოს მოღალატე“, - აცხადებს გაბაშვილი.
„სამართლიანი საქართველოსთვის“ ლიდერმა ზურაბ ნოღაიდელმა რუსეთის მმართველი პარტიის - „ედინაია როსიას“ წინაშე ინფორმაციის გაცვლისა და ურთიერთთანამშრომლობის ვალდებულება აიღო. ოფიციალურ დოკუმენტს ხელი საქართველოს ყოფილმა პრემიერ-მინისტრმა და „ედინაია როსიას“ ერთ-ერთმა ლიდერმა ბორის გრიზლოვმა მოაწერეს.
„ეს არის ისტორიული ხელშეკრულება, რომლის შედეგსაც საზოგადოება მალე ნათლად დაინახავს“, - განაცხადა ნოღაიდელმა და დასძინა, რომ „ცხრაპუნქტიანი დოკუმენტი ერთობლივი ღონისძიებების ჩატარებას და რუსეთ-საქართველოს შორის კომუნიკაციის აღდგენას ითვალისწინებს“.
თავის მხრივ, გრიზლოვმა ნოღაიდელს სიმბოლურად, რუსი და ქართველი მომღერლების - ოლეგ გაზმანოვისა და სოსო პავლიაშვილის დუეტის „ორი ხმის“ ჩანაწერი უსახსოვრა. გრიზლოვის განცხადებით, „ედიანაია როსია“ ღიაა ყველა იმ ქართული ოპოზიციური პარტიისთვის, რომელსაც დიდი ელექტორატი ჰყავს“.

Parliamentary Majority Declared Noghaideli Traitor
Parliamentary majority declared leader of Movement for Just Georgia and former Prime-minister Zurab Noghaideli traitor.
A leader of the National Movement, the ruling party, Goka Gabashvili is sure that “Noghaideli will cooperate with the political team of Putin against Georgia.”
“History of our country provides information about many traitors. Even today there are Georgians who are not ashamed to visit Putin and express gratitude to those people who have bombed our country short time ago. Both society and history call similar people proper names and it is traitor,” said Gabashvili.
Leader of Just Georgia Zurab Noghaideli assumed responsibility of exchanging information and cooperation with Edinaia Rosia, the ruling party of Russia. Former prime-minister and a leader of the Edinaia Rosia Boris Grizlov signed official document.
“It is historical agreement and society will soon see the result of it,” said Noghaideli and added that “nine-point document envisages common activities and restoration of Russian-Georgian communication.”
Grizlov gave present to Noghaideli, audio-recording of Russian and Georgian singers- Oleg Gazmanov and Soso Pavliashvili. Grizlov stated that Edinaia Rosia is open for cooperation with every Georgian political party which has many voters.”