ხელვაჩაურის გამგეობაში თანამშრომლებს გათავისუფლებაზე განცხადებები დააწერინეს
საკადრო ცვლილებები ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის გამგეობაში წლის დასაწყისშივე დაიწყეს. ყველა თანამშრომელს ოფიციალურად დააწერინეს განცხადება სამსახურიდან გათავისუფლების თაობაზე. აღნიშნულ ინფორმაციას მუნიციპალიტეტის უკვე ყოფილი თანამშრომლები გვაწვდიან. მათ ანონიმურად დარჩენა არჩიეს.
თანამდებობა უკვე დატოვა მუნიციპალიტეტის გამგეობის საფინანსო სამსახურის უფროსმა ფერიდე ხალვაშმა, აპარატის უფროსმა ნუნუ მამულაიშვილმა, განათლების, კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის უფროსმა მარინა დიასამიძემ.
გათავისუფლებულთა ნაცვლად უკვე დანიშნულია სხვა კადრები, ყოველგვარი კონკურსის ჩატარების გარეშე. გამგებელმა თეიმურაზ დუმბაძემ განათლების, კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის ახალ ხემძღვანელად 23 წლის ქეთევან დევაძე, ხოლო საფინანსო სამსახურის უფროსად საბიუჯეტო განყოფილების უფროსი ტარიელ ნაკაშიძე წარადგინა. მათი განმარტებით, აღნიშნულ თანამდებობაზე მხოლოდ სიტყვიერად არიან დანიშნული.
თანამშრომელთა გათავისუფლების საკითხს ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის გამგებელი თეიმურაზ დუმბაძე შემდეგ ინტერპრეტაციას აძლევს: „ვერ გეტყვით დანამდვილებით, რომ გათავისუფლება მოხდა. არის თანამშრომელთა მცირე კატეგორია, რომლებსაც სურვილი გამოთქვეს სხვა სამსახურში გადასვლაზე. თუ სურვილი აქვთ, რა თქმა უნდა, ამის წინააღმდეგი ვერ წავალთ“.
ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრი ოპოზიციური პარტიიდან ავთანდილ ბერიძე კი აღნიშნავს: „განცხადებას აწერინებენ ამ ადამიანებს - გთხოვთ, გამათავისუფლოთო. ეს აპრობირებული მეთოდია ამ ხელისუფლებისთვის, მათთვის უმტკივნეულოა საკადრო საკითხის ასე გადაწყვეტა“.

Employees Were Ordered To Write Resignation Letters at Khelvachauri District Administration
The personnel changes in Khelvachauri District administration started at the beginning of the year. All the employees were made to write resignation letters. The former employees informed us about this. They requested to keep their names anonymous.
Peride Khalvashi, the head of financial department, Nunu Mamulaishvili, the head of the administration office, Marina Diasamidze, the head of Education, Culture, Sport and Youth Department have already left the job.
New people were already recruited instead them without any competition. District governor Teimuraz Dumbadze hired 23-year-old Ketevan Devadze, on the post of head of Education, Culture, Sport and Youth Department, Tariel Nakashidze was appointed on the position of financial and budget department. According to them, this information is not official yet.
Teimuraz Dumbadze clarified: “I cannot say that employees were dismissed. There are few people who wanted to go to another job. If they have a desire, of course we cannot refuse them”.
Avtandil Beridze, the member of municipality board of Kelvachauri District from opposition party stated:”They made people write resignation letter. This is a well-appropriated method for the government. It is not painful for them to make similar changes”.