იზოლატორში ხმამაღლა საუბარი, კაკუნი და კარტის თამაში აიკრძალება
დროებითი დაკავების იზოლატორში ხმამაღლა საუბარი, კაკუნი და კარტის თამაში აიკრძალება. დაკავებული პირის უფლებებს არეგულირებს შინაგან საქმეთა მინისტრის ბრძანება, რომელიც დროებითი დაკავების იზოლატორების მარეგულირებელ ინსტრუქციებს შეეხება.
ბრძანების თანახმად, დროებითი დაკავების იზოლატორში მოთავსებულ პირს ეკრძალება: იზოლატორში ხმამაღლა საუბარი; მიმოწერა, ლაპარაკი ან კედელზე კაკუნი გვერდით მდებარე საკნებში მყოფ დაკავებულ პირებთან; სხვადასხვა საგნების დამზადება ან მისი დატოვება საკანში; რაიმე საგნის გადაგდება ფანჯრიდან, დადგომა ფანჯრის რაფაზე, მისვლა საკნის კართან სათვათვალო ადგილზე, მისი დაკეტვა ან სხვა რაიმე ისეთის ჩადება, რaც ხელს შეუშლის იზოლატორის თანამშრომლის საკანში შეხედვას ან შეღწევას.
დაკავებულს ასევე ეკრძალება, გააკეთოს წარწერა ან აღნიშვნა კედელზე, წიგნზე, ნივთზე ან საგანზე, რომელიც გადაცემულია ადმინიsტრაციის მიერ. დაკავებული, ასევე, ვერ შეძლებს გააკრას კედელზე სურათები, ნახატები, ამონაჭრები წიგნებიდან და ჟურნალებიდან; მას აკრძალული ექნება, დაამზადოს ან ითამაშოს კარტი ან გაერთოს სხვა აზარტული თამაშებით; საკუთარ ან სხვის სხეულზე სვირინგის გაკეთება; პროდუქტის ან ნივთების ფანჯრის თაროზე დალაგება და სიგარეტის მოწევა, გარდა გასასეირნებელი ადგილისა. აგრეთვე, დაკავებულს აეკრძალება, საკანში თან იქონიოს 50 სანტიმეტრზე მეტი ზომის ნებისმიერი სახის ნაჭრის ქსოვილი, თასმები და ზონრები.

07:11, Sunday, 26.05.2013
Inmates cannot speak loudly, knock or play cards in the pretrial detention setting. The resolution of the minister of internal affairs regulates the rights of the detainee; the resolution is about the instructions in the pretrial detention settings.
According to the resolution, an inmate of the pretrial detention setting cannot: speak loudly, write letters, speak or knock on the wall in order to communicate with the inmates of the neighboring cell, prepare or leave various things in the cell; throwing a thing out of the window. They cannot stand on the window-sill, approach the cell-door; lock the door or block it by something in order to prevent the prison observer to enter the cell.
A detainee cannot write something on the wall, in the book, or thing which was handed to him/her by prison administration. Detainee cannot put up photos, paintings, papers from books and magazines on the wall; they cannot prepare or play cards or other exciting games. Detainee cannot make tattoo on his/her body; to put food or others on the window-sill, to smoke except walking place. Detainee cannot keep cloth, laces or other ropes longer than 50 centimeters in the cell.