სააკაშვილი საომარი მოქმედებების განახლებაზე საუბრობს
სააგენტო „იტარ-ტასის“ ცნობით, პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი არ გამორიცხავს, რომ ქართული ჯარების მონაწილეობით რეგიონში კვლავ განახლდეს საომარი კონფლიქტი. მისი თქმით, საქმე ეხება საქართველოს დასავლეთ და ჩრდილოეთ საზღვრებთან არსებულ ტერიტორიებს.
საქართველოს პრეზიდენტმა კონფლიქტის განახლების შესაძლებლობაზე ლონდონში , საერთაშორისო ურთიერთობების სამეფო ინსტიტუტში სიტყვით გამოსვლასას ისაუბრა. „ახალი შეტაკებები მოსალოდნელია“, - განაცხადა მან.
როგორც სააგენტო იუწყება, სიტყვით გამოსვლისას სააკაშვილმა საკუთარი თავი უინსტონ ჩერჩილს შეადარა.
„მე მხურვალე და მებრძოლ ადამიანად მთვლიან, მაგრამ თავდაპირველი დახასიათებით, მაშინდელი ამერიკული წრეები ჩერჩილსაც ასევე უწოდებენენ“, - უთქვამს სააკაშვილს.

Saakashvili Speaks about New Hostilities
According to agency “Itar-Tass” president Saakashvili does not exclude new hostilities in the region with participation of Georgian armed forces. According to him, the problem deals with western and northern territories of Georgia.
The President of Georgia spoke about possible conflict in his speech for the Royal Institute of International Relations. “New confrontation is expected,” said Saakashvili.
According to the agency, Saakashvili compared himself with Winston Churchill in his speech.
“I am considered to be an excited fighter, but initially Winston Churchill also had similar nickname in US circles,” Saakashvili said.