გამგებლების მიერ ადმინისტრაციული რესურსების გამოყენების ფაქტები პარლამენტში განიხილეს
კახეთის მუნიციპალიტეტების გამგებლების მიერ ადმინისტრაციული რესურსების გამოყენების ფაქტები პარლამენტში, ინტერფრაქციული ჯგუფის სხდომაზე  განიხილეს. ამ საკითხზე ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის თავმჯდომარემ თამარ ხიდაშელმა ისაუბრა.
მისი თქმით, ადგილობრივი მედიის ინფორმაციით, კახეთში 8 გამგებელი შვებულებაშია გასული, მათგან სამი მაჟორიტარად კენჭისყრას გეგმავს, თუმცა შვებულებაში გასვლის მიუხედავად, ეს გამგებლები საკუთარ კაბინეტებში თათბირებს და შეხვედრებს მართავენ და ამავე დროს, სამსახურებრივ მანქანებსაც იყენებენ.
საპარლამენტო უმრავლესობის წევრმა პავლე კუბლაშვილმა განაცხადა, რომ ხელისუფლება გამგებლების მიერ წინასაარჩევნოდ ადმინისტრაციული რესურსის გამოყენების საკითხით დაინტერესდება და ფაქტების დადასტურების შემთხვევაში ადეკვატურ რეაგირებას მოახდენს.

Parliament Discussed Expenditure of Administrative Resources by District Governors
Inter-fraction group of the parliament discussed the expenditure of administrative resources by the district governors in Kakheti region at the meeting. The chairperson of the Georgian Young Lawyers Tamar Khidasheli spoke about it.
She said, according to the local media, 8 district governors are on holiday in the region; three of them intend to be single mandate candidates, but despite being on holiday, the governors continue meetings and sessions in their offices and drive their office cars.
The member of the parliamentary majority Pavle Kublashvili said the government will get interested in the expenditure of the administrative resources during the pre-election campaign. If the facts are confirmed, they will react on them adequately.