„ნაციონალური მოძრაობის“ შტაბი საუბნო-საარჩევნო კომისიის ოთახში მუშაობს
ახმეტის მუნიციპალიტეტის სოფელ დუისში, „ნაციონალური მოძრაობის“ საარჩევნო შტაბის წევრები დუისის მე-5 საუბნო საარჩევნო კომისიის ოთახში მუშაობენ. „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ კახეთის კოორდინატორის, გელა მთივლიშვილის განცხადებით, სახელისუფლებო პარტიის საარჩევნო შტაბის წევრთა თათბირებს დუისის გამგებელთან ერთად საუბნო-საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე ლიანა მარგოშვილი ხელმძღვანელობს.
როგორც „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ კახეთის ოფისში განმარტეს, საუბნო-საარჩევნო კომისიის ოთახში რომ ნაცმოძრაობის აქტივისტების წინასაარჩევნო თათბირები იმართება, ეს ფაქტი უფლებადაცვით ორგანიზაციას კომისიაში ოპოზიციური პარტიებიდან წარდგენილმა წევრებმაც დაუდასტურეს.
ახმეტის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოვალეობის შემსრულებლის ვაჟა ნასყიდაშვილის განცხადებით, დუისის ტერიტორიული ორგანოს რწმუნებული მერაბ ქავთარაშვილი შვებულებაშია გასული. „შვებულებაში გასული პირის საქმიანობაზე მე პასუხს არ ვაგებ“, - განაცხადა ნასყიდაშვილმა.
ახმეტის საოლქო-საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარის მინდია იოკურიძის თქმით, ის აღნიშნულ ინფორმაციას შეისწავლის და მისი დადასტურების შემთხვევაში, შესაბამის რეაგირებას მოახდენს.

HQ of the National Movement Works In the Room of the Election Commission
In the village of Duisi in Akhmeta district the members of the election HQ of the National Movement work in the room of the election commission in the polling station # 5 in Duisi. The Kakheti regional coordinator of the Human Rights Center Gela Mtivlishvili reported that the chairwoman of the election commission Liana Margoshvili heads the meetings of the HQ members.
The representatives of the Kakheti office of the Human Rights Center clarified that the pre-election meetings of the activists from the National Movement are held in the office of the election commission. The commission members from the opposition parties confirmed the information.
Interim Akhmeta district governor Vazha Naskidashvili stated that commissary of the Duisi territorial entity Merab Kavtarashvili is on holiday. “I am not responsible for action of the people who are on holiday,” said Naskidashvili.
Chairman of the Akhmeta district election commission Mindia Iokuridze said that he will study the provided information and if it is confirmed, he will respond to it properly.