თამაზ აბრამიშვილი „ნაციონალური მოძრაობის“ საარჩევნო შტაბიდან გაათავისუფლეს
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგეობის თანამშრომელი თამაზ აბრამიშვილი, რომელიც შვებულებაშია გასული და „ნაციონალური მოძრაობის“ გურჯაანის საარჩევნო შტაბში მუშაობდა, ჟურნალისტისთვის პროფესიული საქმიანობის ხელშეშლის გამო, შტაბიდან დაითხოვეს.
ეს ინფორმაცია „ნაციონალური მოძრაობის“ წარმომადგენელმა ზაქარია იაგანაშვილმა დაადასტურა. სახელისუფლებო პარტიის გურჯაანის საარჩევნო შტაბის უფროსი კახა მოსულიშვილი კომენტარს არ აკეთებს. ის ჟურნალისტების სატელეფონო ზარებს არ პასუხობს.
შეგახსენებთ, რომ თამაზ აბრამიშვილმა, კახეთის საინფორმაციო ცენტრის კორესპონდენტს თამარ კვირიაშვილს პროფესიულ საქმიანობაში უკანონოდ ხელი შეუშალა.
ჟურნალისტი „ნაციონალური მოძრაობის“ შტაბიდან გამოსულ საჯარო მოხელეებს იღებდა, რომლებიც შვებულებაში არ არიან გასულები, რა დროსაც თამაზ აბრამიშვილმა ის უცენზურო სიტყვებით აგინა და მისთვის ფიზიკური შეურაცხყოფის მიყენებას ცდილობდა. ჟურნალისტი იძულებული გახდა, სახელისუფლებო პარტიის საარჩევნო შტაბის მიმდებარე ტერიტორია დაეტოვებინა.
„მანამდე მოვახერხე და გადავიღე, გამგეობის აპარატის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი ლელა ჯავახიშვილი „ნაცმოძრაობის“ შტაბიდან როგორ გამოვიდა. ამასთან, შტაბის ოფისთან იდგნენ სახელმწიფო კომპანიების საკუთრებაში არსებული მანქანები, რომლითაც კანდიდატები დღემდე სარგებლობენ. როცა დაინახეს, რომ ეს ფაქტები დავაფიქსირე, გადაღების გაგრძელების საშუალება აღარ მომცეს“, - აღნიშნავს თამარ კვირიაშვილი.
ინციდენტს გურჯაანის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს ყოფილი თავმჯდომარე ზაქარია იაგანაშვილი შეესწრო, რომელიც კენჭს „ნაციონალური მოძრაობიდან“ იყრის. ჟურნალისტის თქმით, არაერთი თხოვნის მიუხედავად, აბრამიშვილი შეეჩერებინათ, რათა მისთვის პროფესიულ საქმიანობაში ხელშეშლა შეეწყვიტა, იაგანაშვილს რეაგირება არ მოუხდენია.

Tamaz Abramishvili Was Dismissed from the Election HQ of the National Movement
Employee of the Gurjaani district administration Tamaz Abramishvili, who was on holiday and worked in the Gurjaani district HQ of the ruling party, was dismissed from the HQ because of interference in the professional activities of the journalist.
This information was confirmed by the representative of the National Movement Zakaria Iaganashvili. The head of the Gurjaani district HQ of the ruling party Kakha Mosulishvili does not comment on it. He does not respond to the phone calls of journalists.
We kindly remind you that Tamaz Abramishvili interfered in the professional activities of the correspondent of the Kakheti News Center Tamar Kviriashvili.
The journalist was taking photos of the public servants who were leaving the HQ of the National Movement; they were not on holiday. At that moment, Tamaz Abramishvili insulted her and tried to physically assault her. The journalist had to leave the area to avoid the harassment.
“Before the incident I managed to take photos of the interim head of the district administration office Lela Javakhishvili when she left the office. Besides that, the cars, owned by the state companies, were standing near the HQ office; the candidates of the ruling party still use those cars. When they saw me taking the photos, they did not allow me to continue my activities,” said Tamar Kviriashvili.
Former chairman of the Gurjaani district municipality board Zakaria Iaganashvili witnessed the incident. He is candidate of the National Movement. The journalist said Iaganashvili did not react on her requests to stop Abramishvili who was interfering in her professional activities.