ქვემო ომალოში სოციალურად დაუცველებს საარსებო შემწეობების მოხსნით ემუქრებიან
ახმეტის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვემო ომალოში „ნაციონალური მოძრაობის“ წარმომადგენლები სოციალურად დაუცველებს, იმ შემთხვევაში თუ ისინი არჩევნებში ხმას „ნაციონალურ მოძრაობას“ არ მისცემენ, სოციალური დახმარებების მოხსნით ემუქრებიან. ამის შესახებ ინფორმაციას არასამთავრობო ორგანიზაცია „ადამიანის უფლებათა ცენტრი“ ავრცელებს.
უფლებადაცვითი ორგანიზაციის ინფორმაციით, მათ წარმომადგენლებს მუქარის ფაქტი ქვემო ომალოს მაცხოვრებლებმა დაუდასტურეს.
ამომრჩევლებზე ზეწოლას უარყოფს სახელისუფლებო პარტიის ახმეტის საარჩევნო შტაბის წარმომადგენელი, მუნიციპალიტეტის გამგებელი კობა მაისურაძე. მისი თქმით, ზეწოლის შესახებ გავრცელებული ინფორმაცია სიმართლეს არ შეესაბამება.

Socially Disabled People Are Threatened with Losing Allowances in Kvemo Omalo
In the village of Kvemo Omalo in Akhmeta district, the representatives of the National Movement threaten the socially disabled people with canceling allowances unless they vote for the ruling party. The Human Rights Center reported about it.
According to the human rights organization, the residents of Kvemo Omalo village confirmed the fact with their representatives.
The representative of the ruling party in Akhmeta district Koba Maisurade denies the oppression on voters. He said the information is not true.