საქართველოში ევროსაბჭოს სადამკვირვებლო დელეგაცია ჩამოვა
30 მაისის არჩევნებთან დაკავშირებით, საქართველოში ევროსაბჭოს სადამკვირვებლო დელეგაცია ჩამოვა, - ამის შესახებ დღეს გამართულ ტრადიციულ ბრიფინგზე საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ნინო კალანდაძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, ევროსაბჭოს ადგილობრივი და რეგიონული კონგრესის 25-კაციანი ჯგუფი დააკვირდება, როგორც წინასაარჩევნო პროცესს, ისე არჩევნების შემდგომ პერიოდს.
ნინო კალანდაძის განცხადებით, სადამკვირვებლო ჯგუფი საქართველოში უკვე მეორედ იმყოფება. „სადამკვირვებლო ჯგუფის წევრები მთელი საქართველოს მასშტაბით გადანაწილდებიან. მნიშვნელოვანია, რომ საარჩევნო პროცესი გამჭვირვალედ მიმდინარეობდეს არა მხოლოდ საქართველოს მოქალაქეებისთვის, არამედ საერთაშორისო საზოგადოებას ჰქონდეს სრული და ამომწურავი ინფორმაცია საქართველოში ჩატარებულ არჩევნებთან დაკავშირებით“, - განაცხადა მინისტრის მოადგილემ.

06:10, Wednesday, 22.05.2013
On May 30, the observers’ delegation of the Council of Europe will monitor the municipal elections in Georgia. The deputy minister of foreign affairs of Georgia Nino Kalandadze stated about it at the briefing today.
She said the 25-member team of the CoE from local and regional congress will observe the pre-election process as well as post-election situation in Georgia.
Nino Kalandadze said the monitoring group has visited Georgia for the second time. “The members of the group will be distributed in various regions of Georgia. The transparency of the elections is very important not only for Georgian citizens but for international community too who will have complete and unbiased information about the elections in Georgia,” said deputy minister.