"ახალი თაობა-ახალი ინიციატივის" ინფორმაციით, დარეგისტრირებულ ამომრჩეველთან შედარებით, საარჩევნო ბიულეტენები ნაკლებია
ამომრჩეველთა ერთიან სიაში დარეგისტრირებულ ამომრჩეველთან შედარებით, საარჩევნო ბიულეტენები ნაკლებია , - ამის შესახებ "ახალი თაობა-ახალი ინიციატივის" ხელმძღვანელმა მიხეილ დევდარიანმა პრესკონფერენციაზე განაცხადა.
დევდარიანის განცხადებით, კანონით, ბიულეტენები თანაბარი ან მეტი უნდა იყოს ამომრჩეველთა რაოდენობაზე; გარდა ამისა, თბილისის მასშტაბით გადასატან ყუთებზე რეგისტრირებულია, საშუალოდ, 20 ადამიანი და უმეტეს უბნებზე მიაქვთ იმაზე მეტი ბიულეტინი, ვიდრე რეგისტრირებულია გადასატან ყუთზე.
"კანონის მოთხოვნით, ზუსტად იმდენი ბიულეტინი უნდა გაატანონ საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრს, რამდენი ამომრჩეველიც არის რეგისტრირებული გადასატან ყუთზე", - განაცხადა დევდარიანმა და აღნიშნა, რომ გადასატან ყუთებზე ხმის მიცემა რამდენიმე საუბნო კომისიაში დაგვიანებით დაიწყო.
დევდარიანის განცხადებით, ხუთ საუბნო კომისიას დაგვიანებით მიეწოდა საარჩევნო ბიულეტენები და ამის შესახებ ცესკო-მ დროულად არ განაცხადა.
მისივე თქმით, დარღვევები დაფიქსირდა კრწანისის 31-ე საუბნო სარჩევნო კომისიაში; ასევე, დიდუბის საოლქო კომისიის 52-ე საარჩევნო უბანზე პრობლემა ჰქონდათ დამკვირვებლებს; გარდა ამისა, დევდარიანის თქმით, ზოგიერთ ორგანიზაციას რამდენიმე დამკვირვებელი ჰყავს, რაც არის დარღვევა.
სულ "ახალი თაობა-ახალი ინიციატივის" დამკვირვებლებს 100-ზე მეტი საჩივარი აქვთ შედგენილი.
"ახალი თაობა-ახლი ინიციატივა" არჩევნებს 1 300 დამკვირვებლით აკვირდება. მომდევნო ბრიფინგი არჩევნების თემაზე "ახალი თაობა-ახალი ინიციატივის" ოფისში 13:00 საათზე გაიმართება.

The number of ballot papers are less than the number of the registered voters on the voters’ list,” the head of the organization “New Generation – New Initiative” Mikheil Devdariani reported about it at the press-conference.
Devdariani stated that in accordance to the law the number of the ballot papers shall be either equal or more than the number of registered voters in the country. Besides that; in Tbilisi, about 20 people are registered in each polling station for the portable ballot box and in most PS more ballot papers are brought then required for the portable ballot box.
“According to the law, the commission member shall take as many ballot papers as many voters are registered for the portable ballot box in the PS,” said Devdariani and added that in several polling stations started election procedure on the portable ballot box late.
Devdariani said that 5 polling stations were supplied with the ballot papers later and the CEC did not report about it timely. He said that violations were observed in Krtsanisi polling station # 31; in the polling station # 52 in Didube election district the observers encountered some problems; besides that, as Devdariani reported, several organizations have more than one observer in one PS and it is violation.
The New Generation –New Initiative have prepared more than 100 complaints so far.
The New Generation – New Initiative observes the elections with more than 1 300 observers. The next briefing will be held in the office of the organization at 1:00 pm.