სოფელ კაბალის მე–18 საარჩევნო უბანზე კომისიის წევრებმა იჩხუბეს
ლაგოდეხის რაიონის სოფელ კაბალის მე–18 საარჩევნო უბანზე მარკირების აპარატის გაუმართაობას საარჩევნო კომისიის წევრებს შორის ჩხუბი მოჰყვა.
ამ ინფორმაციას ინტერნეტბლოგი "geoelection.ge" ადამიანის უფლებათა დაცვის ცენტრის დამკვირვებლებზე დაყრდნობით იუწყება.
მათი ინფორმაციით, ამომრჩევლებს ხმის მიცემას მარკირების გარეშე შეეძლოთ. ინციდენტი საარჩევნო უბნის გახსნიდან დაახლოებით ნახევარ საათში დაიწყო, როდესაც საარჩევნო კომისიის ოპოზიციურმა წევრებმა მარკირების ახალი აპარატის ჩამოტანა მოითხოვეს, რასაც ჩხუბი მოყვა. მოგვიანებით ახალი ადგილზე აპარატი ჩაიტანეს და სიტუაცია განიმუხტა.
ამავე ინტერნეტბლოგის ინფორმაციით, ვაკის მე–4 საუბნო საარჩევნო კომისიასთან უცნობი ქალები მოქალაქეთა აღრიცხვას აწარმოებენ, რომელთაც ხელში სიები უჭირავთ, თუმცა ამ სიებთან დაკავშირებით კომენტარს არ აკეთებენ.
"ისინი უბანთან ლურჯი ფერის "ფოლკსვაგენ პასატით" მივიდნენ, რომლის ნომერია GET'' 505", – აცხადებს ინტერნეტ ბლოგის წყარო.

Commission Members Had Disagreement in the PS # 18 in Kabali Village
The damaged marking apparatus caused disagreement between the commission members in the polling station # 18 in the village of Kabali in Lagodekhi district.
The online-blog geoelection.ge reported based on the information provided by the observers of the Human Rights Center.
According to the observers, people could vote without marking. The incident started half an hour after the polling station was opened when the commission members from the opposition parties requested a new marking apparatus; the incident turned into a quarrel. Later, the new apparatus was delivered and the situation calmed down.
According to the online blog, unidentified women are registering people in the PS # 4 in Vake election district in Tbilisi; the women are holding lists though do not make any comments about them.
“They arrived at the PS by blue car with state number GET 505,” reported the source of the online blog.