ლაგოდეხის რაიონის 3 საარჩევნო უბანში მარკირების აპარატები არ მუშაობს
ლაგოდეხის რაიონის სამ საარჩევნო უბანში მარკირების აპარატები არ მუშაობს. ამის შესახებ „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ დამკვირვებლები აცხადებენ.
ლაგოდეხის რაიონის სოფელ კაბალის N1 და N15 საარჩევნო უბნებზე აპარატები არ მუშაობს.
„აპარატები არ მუშაობს ლაგოდეხის რაიონის სოფელ უზუნთალას 21-ე საარჩევნო უბანზე. გარდა ამისა, დილის 7-დან 8 საათამდე კომისიის წევრებს შორის ფუნქციები ისე არ გადანაწილდა, როგორც  საარჩევნო კოდექსი ითვალისწინებს. ასევე, დარღვევებია სპეციალური სიაში“, - აღნიშნა „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ დამკვირვებელმა.
დღეს საქართველოში ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები ტარდება, სამ მუნიციპალიტეტში - კი შუალედური საპარლამენტო არჩევნებიც.

Marking Apparatus Do Not Work in Three Polling Stations in Lagodekhi District
Marking apparatus are not working in three polling stations in Lagodekhi district. The observers of the Human Rights Centre reported about it.
The apparatus do not work in the PS # 1 and PS # 15 in the village of Kabali in Lagodekhi district.
“Apparatus do not work in the polling stations # 21 in the village of Uzuntala in Lagodekhi district. Besides that, the commission members had not shared their functions according to the requirements of the Election Code from 7:00 am to 8:00 am. There are some violations in the special list,” reported the observer of the Human Rights Centre.
Today, the municipal elections are held in Georgia; in three districts the mid-term parliamentary elections are held.