„ახალი თაობა - ახალი ინიციატივა“ საგარეჯოს აზერბაიჯანულენოვან სოფლებში არჩევნების შედეგების გაუქმებას მოითხოვს
31 მაისი, 2010
„ახალი თაობა - ახალი ინიციატივის“ ხელმძღვანელი მიხეილ დევდარინი თვითმმართველობის არჩევნებს დადებითად აფასებს, თუმცა 10-მდე სარჩევნო უბნის შედეგების გაუქმებას ითხოვს .
როგორც მიხეილ დევდარიანმა 31 მაისს ორგანიზაციის ოფისში გამართულ პრესკონფერენციაზე განაცხადა, ისინი ითხოვენ საგარეჯოს რაიონის კომპაქტურად დასახლებულ აზერბაიჯანულენოვან მოსახლეობაში არჩევნების გაუქმებას.
„რაც იქ ხდებოდა არაფერი საერთო არ აქვს არჩევნებთან და ყველაფერი საარჩევნო პროცედურების დაცვის გარეშე მიმდინარეობდა“, - აცხადებს დევდარიანი.
„ახალი თაობა - ახალი ინიციატივა“ ასევე ითხოვს თბილისში, ვაკის #23-ე საარჩევნო უბანზე შედეგების გაუქმებას, სადაც უბანზე საარჩევნო კომისიის მდივანმა რეგისტრატორს ჩუმად გადასცა ბიულეტენები, რომლებზეც შემოხაზული იყო სასურველი კანდიდატი.
მისივე თქმით, დარღვევებს შორის ორი ტენდენცია დაფიქსირდა: წილისყრა არ ჩატარდა ისე, როგორც კანონი ითვლისწინებდა და ასევე, დარღვევები მოხდა გადასატანი ყუთებით ხმის მიცემისას.
მიხეილ დევდარიანის განცხადებით, ორგანიზაციიდან ცესკო-ში 20-ზე მეტი საჩივარი შევიდა. გამოვლენილი დარღვევები კი არ არის იმ რაოდენობის, რომ არჩევნების შედეგებზე გავლენა იქონიოს.

New Generation – New Initiative Requests to Annul Election Results in Azeri Villages of Sagarejo District
Head of the organization New Generation – New Initiative Mikheil Devdariani evaluates the municipal elections positively; however, he requests the abolishment of the election results in 10 polling stations.
On May 31 Mikheil Devdariani stated at the press-conference in their office that they request to annul the election results in the villages of Sagarejo district which are populated by ethnic Azeri people.
“What happened in those polling stations had nothing to do with the elections and everything was done against the election procedures,” said Devdariani.
New Generation – New Initiative also requests to annul the results in the polling station # 23 in Vake election district in Tbilisi; the secretary gave ballot papers to the registrar in secret on which the desired candidate were already marked.
Devdariani said that two tendencies were observed between violations. “The ballot was not carried out in accordance to the law and violations happened in regard with portable ballot boxes.”
According to Mikheil Devdariani, more than 20 complaints were filed to the CEC from their organization. The observed violations cannot influence the overall results of the elections.