მანანა არჩვაძე-გამსახურდის მომხრეები პატიმრობაში რჩებიან
11 ივნისს პარლამენტის წინ მიმდინარე საპროტესტო აქციაზე მანანა არჩვაძე-გამსახურდიას სამი მხარდამჭერი დააკავეს. იმ დროს ისინი ლესია უკრაინკას ქუჩის ასახვევთან გზას კეტავდნენ.
როგორც მანანა არჩვაძის მომხრეთა პრესსამსახურიდან განაცხადეს, დაკავებულია ინგა სიხარულიძე, ნათია მაისურაძე და ირაკლი შონია. მათივე ცნობით, პოლიციელებმა აქციის მონაწილეები დაარბიეს და უსაფუძვლოდ დააკავეს.
არჩვაძე-გამსახურდიას მომხრეები პარლამენტის წინ პერმანენტულ აქციებს ცოტნე გამსახურდიას გათავისუფლების მოთხოვნით მართავენ.
12 ივნისს არჩვაძე-გამსახურდიას მომხრეებმა აქცია დაკავებული პირების გათავისუფლების მოთხოვნით განაახლეს. როგორც მათ განაცხადეს, ინგა სიხარულიძე, ნათია მაისურაძე და ირაკლი შონია კვლავ პატიმრობაში რჩებიან, ადვოკატი არ ჰყავთ და დაკავებულების შესახებ  ინფორმაცია არ ვრცელდება.

Supporters of Manana Archvadze-Gamsakhurdia Are Still in Prison
On June 11, the three supporters of the widow of the first president of Georgia Zviad Gamsakhurdia, Manana Archvadze- Gamsakhurdia, were arrested. They were blocking the road at the corner of Lesia Ukrainka Street.
The press-center of Manana Archvadze-Gamsakhurdia’s supporters reported that Inga Sikharulidze, Natia Maisuradze and Irakli Shonia were arrested. They said that the policemen groundlessly dispersed and detained the demonstrators.
Supporters of Archvadze-Gamsakhurdia hold permanent demonstrations in front of the parliament to request release of Tsotne Gamsakhurdia, the son of the late president.
On June 12, supporters of Archvadze-Gamsakhurdia renewed the demonstration with the request of liberating the detainees. They said that Inga Sikharulidze, Natia Maisuradze and Irakli Shonia are still in prison; they do not have attorneys and demonstrators do not have information about them.