ნოღაიდელის პარტიის ოფისში კვლავ ხმაურია
პოლიტიკური გაერთიანება „სამართლიანი საქართველოსთვის“ ქუთაისის ოფისში კვლავ ხალხმრავლობაა. შეკრებილები ორგანიზაციის ხელმძღვანელობისგან იმ შრომითი ანაზღაურების გასტუმრებას ითხოვენ, რომელიც ჯერ კიდევ წინასაარჩევნოდ უნდა აეღოთ.
პროგრამა „კარდაკარის“ მონაწილეები აცხადებენ, რომ პოლიტიკური ორგანიზაციის ხელმძღვანელებმა ისინი მოატყუეს და დღეს კუთვნილი ანაზღაურების მიღებაზე უარს ეუბნებიან.
„დაუღალავად ვიშრომეთ, უბან-უბან შემოვიარეთ მთელი ქალაქი და მათ სასარგებლოდ ყველაფერი გავაკეთეთ. დღეს კი გვეუბნებიან, რომ ფული არ არის და არც იციან, როდის იქნება. მეტის მოთმენას არ ვაპირებთ. საქმეს აუცილებლად გადავცემთ პროკურატურას და ის გაარკვევს ყველაფერს,“ - აცხადებენ ნოღაიდელის პარტიის ქუთაისის ოფისში შეკრებილები.
პოლიტიკური გაერთიანება „სამართლიანი საქართველოსთვის“ ქუთაისის ოფისის წარმომადგენლების განცხადებით, დავალიანება 35 000 ლარია.
„ეს თანხა აუცილებლად იქნება გასტუმრებული, მაგრამ არ ვიცით, როდის. გასაგებია ამ ადამიანების პრეტენზიები, მაგრამ ჩვენ რა ვქნათ?! დავალიანებას ჩვენ ხომ ვერ დავფარავთ?! არ ვიცი, რა და როგორ იქნება... მხოლოდ იმის თქმა შემიძლია, რომ ყველა ის ადამიანი, ვინც იმუშავა, თანხას აიღებს. ყოველ შემთხვევაში, „ზევიდან“  ასე გვეუბნებიან“, - აცხადებს პოლიტიკური გაერთიანება „სამართლიანი საქართველოსთვის“ ქუთაისის ოფისის წარმომადგენელმა გოჩა ბაძგარაძე.
პარტიის აქტივისტები იგივე მოთხოვნებით ჯერ კიდევ არჩევნებამდე შეიკრიბნენ. შეხვედრა ხმაურსა და შეხლა-შემოხლაში გადაიზარდა. მაშინ ორგანიზაციის ადგილობრივი ხელმძღვანელები მათ კუთვნილი გასამრჯელოს არჩევნებამდე აღებას დაპირდნენ.

There Is Still Noise in Noghaideli’s Party
There is much crowd in the Kutaisi office of the political Union for the Just Georgia. People still request the party administration to pay the wages for their service to the party during pre-election campaign.
Participants of the program “Door by Door” state that the heads of the political organization deceived them and today they refuse to pay money.
“We worked hard; we visited every district of the city and did everything for them. Today, they say the party does not have money and do not know when they will have. We are not going to endure this situation any longer. We will appeal to the prosecutor’s office and they will clear up everything,” said the people gathered in the Kutaisi office of Noghaideli’s party (former prime-minister of Georgia).
The representatives of the Kutaisi office of the Union for the Just Georgia the total debt amounts to 35 000 GEL.
“This money shall be paid but we do not know when it will happen. We understand the complaints of these people but what shall we do? We cannot pay those debts?! I do not know how it will happen… I can only say that everybody who worked for us will receive their money. At least we are promised so from “above”, said representative of the Kutaisi office Gocha Badzgaradze.
Party activists gathered with the same requests before elections. The meeting turned into a noise and clash. The local leaders of the party promised the people to pay the money.