ლაითურში ვერტმფრენი ჩამოვარდა
22 ივნისს ოზურგეთის რაიონის სოფელ მერიაში დაბა ლაითურის საზღვარზე ვერტმფრენი ჩამოვარდა. ავიაკატასტროფის მიზეზი ჯერჯერობით უცნობია.
როგორც „ადამიანის უფლებათა ცენტრს“ აცნობეს, ვერტმფრენიდან ე.წ. ამერიკული პეპლის საწინააღმდეგო შეწამვლა ხდებოდა.
ვერტმფრენში, რომელიც მდინარე ნატანების მიმდებარე ტერიტორიაზე, ხეებში ჩავარდა, მხოლოდ პილოტი სოსო არჯევანიშვილი იმყოფებოდა. იგი გადარჩა და ამჟამად მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურია.
როგორც  ოზურგეთის სასწრაფო სამედიცინო სამსახურის მთავარი ექიმი ნანა გოლიაძე აცხადებს, აღნიშნულ სამსახურში შეტყობინება 14 საათსა და 02 წუთზე შევიდა. მისივე თქმით, სასწრაფოს ბრიგადასთან ერთად, ხანძარსაწინააღმდეგო და სამაშველო სამსახურები შემთხვევის ადგილზე შეტყობინების მიღებისთანავე გავიდნენ.
გოლიაძის ინფორმაციით, ვეტმფრენი ბიძინა ივანიშვილს ეკუთვნის.
როგორც ოზურგეთის ხანძარსაწინააღმდეგო სამსახურის უფროსმა ვარდენ რუსიეშვილმა გვითხრა, იყო ვერტმფრენის აფეთქების საშიშროება, რაც ასევე საფრთხეს უქმნიდა იქვე მდებარე დასახლებულ პუნქტს.
ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის გამგებლის გია ტაკიძის ინფორმაციით, აღნიშნული ვერტმფრენი „ავიაკომპანია ავია-სერვისს“ ეკუთვნის, თუმცა ხსენებული კომპანიის წარმომადგენლობას, რომელიც შემთხვევის ადგილზე იმყოფებოდა, კომენტარი არ გაუკეთებია.

Helicopter Crashed in Laituri
On June 22, a helicopter fell down on the border of the small town of Laituri in the village of Meria in Ozurgeti district. The reason of the accident is not estimated yet. The Human Rights Center was reported that helicopter was poisoning trees to kill the so-called American butterflies in the area.
There was only pilot Soso Arjevanishvili in the helicopter; he survived and his health conditions are stable.
The chief doctor of the medical emergency service of Osurgeti district Nana Goliadze said that their service received the call at 2:02 pm. She said that ambulance, fire-brigades and rescue teams went to the place of incident immediately.
According to Goliadze the helicopter belongs to Bidzina Ivanishvili. The head of the fire service of the district Varden Ruseishvili said helicopter could explode and it threatened the surrounding settlement.
Ozurgeti district governor Gia Takidze said the helicopter belongs to the “Air-Company Avia-Service”; however, the representatives of the company did not comment on the fact.