„აზოტში“ გენო მალაზონიას ნატრობენ
სააქციო საზოგადოება „ენერჯი ინვესტის“ გენერალური დირექტორის, გენო მალაზონიას დაპატიმრების შემდეგ კომპანიის დაქვემდებარებულ საწარმო „აზოტში“ მუშების პირობების გაუმჯობესებაზე დაიწყო საუბარი.
„გვითხრეს, მალაზონია თქვენთვის განკუთვნილი ფულს ჭამდაო. ორ სახელფასო უწყისს გიწერდათო - ერთში 300 ლარამდე გეწერათ ხელფასი, მეორეში კი 700-მდეო. ისიც გვითხრეს, რომ მისი დაკავების შემდეგ საქმე გამოსწორებისკენ წავიდოდა და მალე გაზრდილ ხელფასებს მივიღებდით. გაზრდილი ხელფასები ჯერ არავის გვინახავს. ამავე დროს, რისი უფლებაც წინათ გვქონდა, ახლა აღარ გვაქვს. აგვიკრძალეს ადმინისტრაციულ შენობაში შესვლა. მაგალითად, ბუღალტერთან რომ გინდოდეს მისვლა და გარკვევა, ხეფასი რამდენიმე დღის გაქვითვით რატომ დაგვენიშნა, ვერ შევალთ“, – ამბობს „აზოტის“ თანამშრომელი.
„ენერჯი ინვესტის“ გენერალური დირექტორის  დაკავების შემდეგ „აზოტელებს“ დაურიგეს გენო მალაზონიას სახელფასო უწყისი, სადაც მისი ყოველთვიური ხეფასი ექვსნიშნა რიცხვით იყო გამოსახული. იმედის მიუხედავად, მალაზონიას „მხილების“ შემდეგ საწარმოში უკეთესობისკენ ცვლილებები არ შეინიშნება.

After the director-general of the JSC “Energy Invest” Geno Malazonia was arrested, the administration of the subordinated company “Nitrogen” started speaking about improved working conditions.
“They said Malazonia was misappropriating our money; he had two salary-registers for us –one for 300 GEL which we in fact received and the second where we received 700 GEL. They promised the situation would improve after his detention and we would have increased salaries. However, nobody has received increased salaries yet. Besides that, we have lost our old rights. They prohibited us to enter the administrative building. For example, if we want to meet the accountant and find out problems related with our salaries, we cannot enter the building,” said an employee of the factory.
After the director-general was arrested, the workers were shown the salary-register of Geno Malazonia according to which his monthly salary was exposed in 6 figures. Despite the hope, nothing has changed for the better at the enterprise after Malazonia’s arrest.