პოლიციამ შპს „ელიზის“ დირექტორი, მისი ნათესავები და ფსიქიატრიული საავადმყოფოს ექსპერტები დააკავა
ასათიანის სახელობის ფსიქიატრიული საავადმყოფოს ოთხი ექსპერტი ქრთამის აღების ბრალდებით დააკავეს. მათ შორის ერთ-ერთია ფსიქიატრი გოგი ნანეიშვილი. აღნიშნული ინფორმაცია ადვოკატმა მამუკა ნოზაძემ დაადასტურა.
ფსიქიატრები ეჭვმიტანილები არიანი ყალბი დასკვნის გაცემის სანაცვლოდ ქრთამის აღებაში. მათ ყალბი დასკვნა გასცეს შპს „ელიზის“ დირექტორის, თამაზ ელიზბარაშვილის შვილის, მკვლელობაში მსჯავრდებულ გურამ ელიზბარაშვილის საქმესთან დაკავშირებით. მათ დასკვნაში მიუთითეს, რომ გურამ ელიზბარაშვილი შეურაცხადი იყო.
ქრთამის მიცემის ბრალდებით დაკავებულები არიან ელიზბარაშვილის ოჯახის წევრებიც - პატიმრის მამა თამაზ ელიზბარაშვილი, პატიმრის მეუღლე სალომე ივანიშვილი და მისი მამა. ისინი ე.წ. მოდულის შენობაში არიან გადაყვანილი.
ამასთან, არსებული ინფორმაციით, იმ კომისიის ხელმძღვანელი, რომელმაც ყალბი დასკვნა გასცა, გოგი ნანეიშვილი იყო.
დილით შპს „ელიზის“ დირექტორის თამაზ ელიზბარაშვილისა და მისი ნათესავების დაკავების შესახებ ინფორმაცია „ინტერპრესნიუსს“ ადვოკატმა ლალი აფციაურმაც მიაწოდა.
აფციაურის განმარტებით, დაკავების ოფიციალური მიზეზები მისთვის უცნობია, თუმცა, სავარაუდოდ, დაკავება თამაზ ელიზბარაშვილის შვილს, გურამ ელიზბარაშვილს უკავშირდება, რომელიც რამდენიმე წელია, პატიმრობაში იმყოფება.
ადვოკატის ინფორმაციით, აღნიშნული პირები დღეს დააკავეს და ოჯახისთვის მათი ადგილსამყოფელი ჯერ დაუდგენელია.

Police Arrested Director of “Elizi Ltd”, His Relatives and Experts of Mental Hospital
Four experts at the Asatiani mental hospital were detained for bribery. Among detainees is psychiatrist Gogi Naneishvili. The attorney Mamuka Nozadze confirmed the information.
Psychiatrists are suspected of taking bribe in exchange for false medical conclusion. They issued the false medical conclusion on Guram Elizbarashvili, son of the director of the “Elizi Ltd” Tamaz Elizbarashvili. Guram Elizbarashvili was accused in murder. According to the conclusion Guram Elizbarashvili was mentally disabled.
Family members of Guram Elizbarashvili are also detained – the father Tamaz Elizbarashvili, wife of Guram Elizbarashvili – Salome Ivanishvili and her father. They are in the building of the Special Operative Department.
Gogi Naneishvili was the head of the commission which issued the medical conclusion.
The attorney Lali Aptsiauri informed the Interpresnews about the detention of Tamaz Elizbarashvili and his relatives this morning.
According to Aptsiauri, the official reasons of the detention are not reported yet. However, she supposes that it is connected with Guram Elizbarashvili who has been in prison for several years already.
The attorney reported that the people were detained today and initially the family did not have information about their location.