პარლამენტის შენობის წინ 25-ე არხის მხარდასაჭერად ჟურნალისტების აქცია გაიმართება
ოთხშაბათს, 21 ოქტომბერს, 13:00 საათზე, საქართველოს რეგიონებში მომუშავე ჟურნალისტები, აჭარის ტელეკომპანია „25-ე არხის“ მხარდასაჭერად, თბილისში, პარლამენტის შენობის წინ შეიკრიბებიან.
ჟურნალისტები ტელეკომპანიისთვის დაკისრებული იმ ვალების ჩამოწერას ითხოვენ, რომელიც „25-ე არხს“ იმ პერიოდზე დააკისრეს, როცა აჭარაში, ასლან აბაშიძის მმართველობის დროს, ტელეკომპანია მეპატრონეებს წართმეული ჰქონდათ.
ამავე დღეს, ტელეკომპანია „25-ე არხის“ მხარდასაჭერად აქციები გაიმართება საფრანგეთის ქალაქ ლილშიც, მოგვიანებით კი, 29 ოქტომბერს, ევროსამიტის დროს, ბრიუსელში. უცხოელ ჟურნალისტებს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას, ყველა შეხვედრასა და პრესკონფერენციაზე, მხარდაჭერის ნიშნად, მკერდზე აჭარის ტელეკომპანია „25-ე არხის“ ლოგო ექნებათ მიმაგრებული.
აქციას „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ ჟურნალისტებიც შეუერთდებიან.
დამატებითი ინფორმაციისათვის შეგიძლიათ დაუკავშირდეთ ჩვენი ორგანიზაციის კახეთის რეგიონული ოფისის კოორდინატორსა და ჟურნალისტ გელა მთივლიშვილს – 877 528 808, ან სხვა საკონტაქტო პირებს: ია მამალაძე – 899 373 375, ია ბობოხიძე – 899 740 760.

Journalists Will Hold Demonstration In Support of TV-25 in front of the Parliament
On Wednesday, 21 October, at 1:00 pm journalists working in the regions of Georgia will gather in front of the parliament of Georgia to support the Adjara based TV Company TV-25.
The journalists request to discharge TV-25 from the debts that were imposed on it during Aslan Abashidze’s governance in the autonomous republic of Adjara. The owners of the TV-company had their property seized by that time.
On the same day, journalists will organize rallies in support of TV-25 in Lil, France too; later journalists will gather during the European Summit in Brussels on October 29. Foreign journalists will carry the badges with the logo of TV-25 during their professional activities, meetings and press-conferences.