მოძრაობა "7 ნოემბერი" ხელისუფლებას უმწეოებისა და მოხუცების დახმარების ფონდის შექმნას სთხოვს
მოძრაობა "7 ნოემბერი" ხელისუფლებას უმწეოებისა და მოხუცების დახმარების ფონდის შექმნას სთხოვს. როგორც პრესკონფერენციაზე მოძრაობის წარმომადგენელმა მიშა მუმლაძემ განაცხადა, უნდა შეიქმნას ფონდი, რომელიც დაფინანსდება სახელმწიფო ბიუჯეტიდან. ეს ფონდი უნდა დაეხმაროს მათხოვარ ბავშვებს, მოხუცებსა და უმწეოებს. მისი განცხადებით, ბავშვები რომლებიც მათხოვრობენ პოტენციურ კრიმინალებად ყალიბდებიან.
"მოხუცებულებს რაც შეეხებათ, 80-ლარიანი პენსია არ ჰყოფნით - ეს თანხა არ არის საკმარისი წამლებში და გადასახადებში. ზოგიერთ მათგანს ნათესავებიც არ ჰყავს და არც ბინა აქვს, ცხოვრობენ ქუჩებში. ბიუჯეტიდან უნდა გამოიყოს თანხა და შეიქმნას ფონდი, რომელიც დაეხმარება უმწეო ადამიანებს", - განაცხადა მიშა მუმლაძემ.
მისივე განცხადებით, აღნიშნული კატეგორიის ადამიანების მიმართ არანაირი სახელმწიფო დახმარება არ არსებობს.
რაც შეეხება იმას, არის თუ არა აღრიცხული ამ კატეგორიის ადამიანები და რამდენი არიან ისინი, ორგანიზაციის წარმომადგენლების თქმით, ამაზე მათ ზუსტი მონაცემები არ აქვთ.

The November 7th Movement asks the Government to Create a Fund for Elders and the Helpless
The November 7th movement asks the government to create a fund for assistance of elders and the helpless. According to the press-conference statement by the member of the movement, Misha Mumladze, the fund, with government financing, should be created. It would help beggar children, elders and others that are helpless. According to Mumladze, beggar children are potential criminals.
“As for elderly, it is clear that an 80 Lari pension is not enough to cover taxes and medicines. Some of them do not even have relatives to rely on or a flat to live in. They live in the streets. The funds must be allocated from the budget in order to help these people”, stated Mumladze.
According to him, there is no allowance or aid for the above mentioned group of people.
Members of the organization do not possess the information on the number of such people or whether the number is has been accurately calculated or not.