პოლიციელების მიერ ნაცემი ახალგაზრდის ოჯახი გამოძიებას არაობიექტურობაში ადანაშაულებს
სიღნაღის რაიონის დაბა წნორში მცხოვრები ბაგალიშვილების ოჯახი სიღნაღის პროკურატურას არაობიექტურობაში ადანაშაულებს. როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს გურამ ბაგალიშვილმა განუცხადა, მისი შვილი სიღნაღის პოლიციის თანამშრომლებმა ლევან ხარატიშვილმა და ოთარ თოფჩიშვილმა სასტიკად ცემეს, რის შედეგადაც სხეულის დაზიანებები მიიღო, მოძალადეები კი ამ დრომდე დაუსჯელები არიან.
„ხარატიშვილმა და თოფჩიშვილმა ჩემი შვილი 23 წლის გურამ ბაგალიშვილი 2010 წლის 1 იანვარს სასტიკად ცემეს. ცეცხლსასროლი იარაღის ჩარტყმით თავი სამ ადგილას გაუტეხეს. ყველა მტკიცებულება გვაქვს, რითაც დასტურდება, რომ პოლიციის თანამშრომლების მხრიდან ადგილი ჰქონდა ხულიგნობას, ცემას და სამსახურებრივი უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენებას, თუმცა პროკურატურა მათ პასუხისგებაში არ აძლევს“, - ამბობს დაზარალებულის მამა.
სიღნაღის პროკურატურის ცნობით, მომხდართან დაკავშირებით გამოძიება სსკ-ის 332-ე მუხლით მიმდინარეობს. პოლიციის თანამშრომლები პირადი განცხადებების საფუძველზე გათავისუფლებულები არიან სიღნაღის პოლიციიდან.
უნდა აღინიშნოს, რომ სიღნაღის პოლიციის თანამშრომლების მხრიდან ეს მოქალაქეების სასტიკად ცემის პირველი ფაქტი არ არის. ცოტა ხნის წინ, სიღნაღის პოლიციის უფროსის მოადგილემ ოთარ დიღმელაშვილმა მოქალაქე გელა კუტიბაშვილი ისე ცემა, რომ მას 12 კბილი და ყბის ძვალი ჩაუმტვრია, რის შემდეგაც პოლიციისთვის წინააღმდეგობის გაწევის ბრალდებით დააკავა. კუტიბაშვილის არაერთი საჩივრის მიუხედავად, დიღმელაშვილი დააწინაურეს და რაიონული სამმართველოდან სამუშაოდ შს კახეთის სამხარეო მთავარ სამმართველოში გადაიყვანეს.

The family of a beaten juvenile blames investigation in partiality
The Bagalishvili family from Signai region, town Tsnori blames Signani Prosecutor’s office in partiality. As Kakheti Information Center stated to Guram Bagalishvili, his son was severely beaten by the police officers, Levan Kharatishvili and Otar Topchishvili inflicting serious body damages on him. The offenders have not been punished yet.
“Kharatishvili and Topchiashvili severly beat my 23 old son Guram bagalishvili on January 1st, 2010. They broke his head in three places hitting him with a firearm. We have all the evidence that confirms that police officers committed hooliganism, beating and misuse of the official rights, though the prosecutor’s office is not indicting them,” – says the father of sufferer.
According to the information of Signagi Prosecutor’s office, the investigation has been launched according to the article 332 of Criminal Code of Georgia. Police officers were dismissed from Signani police based on their personal application.
It should be noted that this is not the first fact of severe beating of a citizen by Signagi police officers. Not too long ago, the assistant of the head of Signagi police beat citizen Gela Kutibashvili so bad, that his 12 teeth and jaw bone were broken, and after that the citizen was detained with the charge of resistance to police. Despite numerous complaints of Kutibashvili, Digmelashvili was promoted to the job in the Main Regional Department of Ministry of Internal Affairs.