პატიმარმა ქალმა პროტესტის ნიშნად პირი ამოიკერა
პატიმარმა ანა მაზანაშვილმა, რომელიც ქალთა კოლონიაში უკვე 4 წელია სასჯელს იხდის, პროტესტის ნიშნად პირი ამოიკერა.
როგორც “ინტერპრესნიუსს” ადვოკატმა გელა ნიკოლაიშვილმა განუცხადა, პატიმარი მიიჩნევს, რომ სრულად აკმაყოფილებს შეწყალების მოთხოვნებს, საბუთებიც გააგზავნა, თუმცა კომისიამ მისი საქმე არ განიხილა.
“ანა მაზანაშვილი ითხოვს სასჯელაღსრულების დეპარტამენტის წარმომადგენელთან ან შეწყალების კომისიის წევრთან შეხვედრას, რათა საკუთარი მდგომარეობა აუხსნას. ამ ქალბატონს ჰყავს სამი შვილი, მოხუცი მამა და სოციალურად გაჭირვებული ოჯახიდანაა. იგი არ აღიარებს საკუთარ დანაშაულს და მიაჩნია, რომ სასჯელს უსამართლოდ იხდის”, - განაცხადა ნიკოლაიშვილმა.
მისივე თქმით, მაზანაშვილის საქმე ორი წლის წინ გაიგზავნა სტრასბურგში და განხილვას ელოდება. ანა მაზანაშვილს 10 წლით თავისუფლების აღკვეთა აქვს მისჯილი. მას ბრალი ტრეფიკინგში ედება. პატიმრის ადვოკატის თქმით, გორელმა ანა მაზანაშვილმა თურქეთიდან გამოქცეული სამი ყაზახი გოგონა შეიფარა და ეს ფაქტი ტრეფიკინგად მონათლეს.
სასჯელაღსრულების, პრობაციისა და იურიდიული დახმარების საკითხთა სამინისტროს საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურში ანა მზანაშვილის საპროტესტო ქმედების შესახებ ინფორმაციას არ ფლობენ.

Woman prisoner saws her lips shut as a form of protest
Woman prisoner, Ana Mazanashvili, who’s been serving sentence in the women’s colony for 4 years now, sew her lips shut as a form of protest. As the lawyer Gela Nikolaishvili stated to Interpressnews, the prisoner considers that she fully satisfies the requirements of prison pardon. She sent documents, but the commission didn’t examine her case. “Ana Mazanashvili is requesting a meeting with the representative of Department of Correction or the member of Pardon Commission to explain her situation. She has three children, an old father and a socially needy family. She admits her crime, but thinks that serves sentence unjustly,” – states Nikolaishvili.
According to him, Mazanashvili case was sent to Strasbourgh two years ago and awaits examination. Ana Mazanashvili is sentenced to 10 years in prison. She is convicted of human trafficking. According to the prisoner’s lawyer, Ana Mazanashvili  gave shelter to three Kazakhstani girls and this fact was considered to be trafficking.
Public Relations Service of the Ministry of Correction and Legal Assistance doesn’t have information about the protest action of Ana Mazanashvili.