სასტუმრო “მედეას” ყოფილი თანამშრომლები კუთვნილ ხელფასს ითხოვენ
სასტუმრო “მედეას” 25 ყოფილი თანამშრომელი ხელფასს წლებია ელოდება. თუმცა, არც ერთი სახელმწიფო უწყება მათ მიმართ დავალიანებას არ აღიარებს. თუ ვინ გადაიხდის თანამშრომელთა კუთვნილი 23 ათასზე მეტ ლარს, უცნობია.
სასტუმრო “მედეაში” დევნილების შესახელების შემდეგ, იქ დასაქმებულმა 25-მდე პირმა მუშაობა განაგრძო, მათ იძულებით გადაადგილებულ პირთა მომსახურების სანაცვლოდ ყოველთვიურად 25 ლარი უნდა მიეღოთ, მაგრამ პერსონალს ბოლო 4 წლის განმავლობაში მუშაობა ანაზღაურების გარეშე უხდებოდა.
აზიზ ჩხეიძე, სასტუმრო “მედეას” ყოფილი თანამშრომელი: “დაგვრჩა თითოეულ ჩვენთაგანს თანხა ასაღები. ამის შესახებ მივმართეთ აჭარის ფინანსთა და ეკონომიკის მინისტრ ვაჟა ბოლქვაძეს, რომელმაც გვითხრა, რომ ეს მის კომპეტენციაში არ შედის. უარი გვითხრა ლტოლვილთა და განსახლების სამინისტრომაც. ვისი კომპეტენციაა ვეღარ გავარკვიეთ”.
აღნიშნული თანხის მიღებას სასტუმროს ყოფილი თანამშრომლები 2005 წლიდან უშედეგოდ ცდილობენ. პერსონალმა თანხის დაბრუნების იმედით თითქმის ყველა შესაბამის სახელმწიფო უწყებას მიმართა, თუმცა უშედეგოდ.

Former employees of the hotel “Medea” asking for their salaries
25 former employees of the hotel “Medea” have been waiting for their salaries for years now. No state department admits the debt owed to them. It’s unknown who’ll pay the 23 thousand lari belonged to the former employees.
After the IDPs were accommodated in the hotel “Medea,” 25 employed people continued their working terms. They were supposed to receive monthly payment 25 lari for serving the IDPs but for the last 4 years they’ve been working with no compensation.
Aziz Chkheidze, the former official of the hotel “Medea:” “Each of us needs to receive money. We addressed the Minister of Finance and Economics, Vaja Bolqvadze, regarding this matter, who told us that this issue doesn’t belong to his competence. The Ministry of Refugees and Accommodation refused as well. We can’t find out whose competence this matter belongs to.”
The former hotel employees have been trying to receive this money since 2005 without result. The staff addressed all the relevant state departments with hope of getting their money back, though without result.