ციხის სამკურნალო დაწესებულებაში 27 წლის პატიმარი გარდაიცვალა
ციხის სამკურნალო დაწესებულებაში 27 წლის შალვა სოლომნიშვილი გარდაიცვალა. გარდაცვლილი გურჯაანის რაიონის სოფელ ვაზისუბანში გადაასვენეს. გარდაცვლილის ახლობლების განცხადებით, ვიდრე პატიმარი მომაკვდავი არ გახდა, საპყრობილის ადმინისტრაციამ სამკურნალო დაწესებულებაში მანამდე არ გადაიყვანა.
შალვა სოლომნიშვილი ყაჩაღობაზე იყო ნასამართლევი და მას 14 წლით თავისუფლების აღკვეთა ჰქონდა მისჯილი. მსჯავრდებულს 7 წელი უკვე მოხდილი ჰქონდა.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრი არაერთი მცდელობის მიუხედავად სასჯელაღსრულების, პრობაციისა და იურიდიული დახმარების საკითხთა სამინისტროს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტს ვერ დაუკავშირდა.

27-year-old Shalva Solomnishvili died in the jail hospital. The dead man was taken to the village of Vazisubani in Gurjaani district. The relatives state the prison administration did not take Solomnishvili to the jail hospital until he got mortal.
Shalva Solomnishvili was convicted for robbery and had to serve 14 years in prison; he had already served 7 years.
Despite many attempts of the Kakheti News Center it was impossible to get in touch with the press-center of the ministry of penitentiary, probation and legal aid of Georgia.