შვილების გარეშე დარჩენილი დედა პროტესტის ნიშნად თავის დაწვით იმუქრება
სიღნაღის რაიონის დაბა წნორში მცხოვრები 24 წლის ნინო ქემაშვილი, რომელსაც სოციალური მომსახურების სააგენტომ 21 სექტემბერს დილით მესამე შვილი პოლიციის ძალით წაართვა, პროტესტის ნიშნად, სააგენტოს ოფისთან თავის დაწვით იმუქრება.
„6 წლის ანა და 3 წლის მიხეილ აბეწვაშვილები, სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩემი თანხმობის გარეშე თბილისის ჩვილ ბავშვთა სახლში გასულ წელს გადაიყვანეს, რამდენიმე თვე კი მესამე ბავშვზე მედავებოდნენ. გაჭირვებული ხარ და ბავშვს სათანადო პირობებს ვერ უქმნიო. რა, გაჭირვებული რადგან ვარ, ბავშვის გაჩენის და ყოლის უფლება აღარ მაქვს? დღეს დილით მოვიდა აღმასრულებელი პოლიციელებთან ერთად და 1 წლის გიორგი მკერდიდან ამაგლიჯა. ეს ბავშვები მე გავაჩინე, როგორც შემიძლია ვზრდი, რატომ მაგლეჯენ ამ ბავშვებს, არ ვიცი. ალბათ, იმიტომ, რომ ერთხელ ბავშვის გაყიდვა შემომთავაზეს და უარი ვთქვი. ჩემმა ადვოკატმა სასამართლოს თავმჯდომარე ხვიჩა კიკილაშვილს გადაწყვეტილების გაუქმების მოთხოვნით მიმართა, მაგრამ მოსამართლემ ჩვენი თხოვნა არ დააკმაყოფილა. უსამართლობის გამო, პროტესტის ნიშნად თავს დავიწვავ. ბავშვების გარეშე სიცოცხლე არ მინდა“, - განუცხადა ნინო ქემაშვილმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს.
დამატებითი ინფორმაციისთვის შეგიძლიათ იხილოთ ვიდეომალასა, რომელიც 9 ივლისს არის მომზადებული: http://ick.ge/ka/videogallery/2011-2010-07-09-12-12-12.html

Mother Left Without Children Threats with Burning Herself in Protest
24-year-old Nino Kemashvili from the small town of Tsnori in Sighnaghi district threats with burning herself in front of the social agency; the agency seized her third child with the support of the policemen on September 21.
“Last year, the representatives of the social agency took my 6-year-old Ana and 3-year-old Mikheil Abetsvashvilis to the Tbilisi asylum for infants without my permission. They requested the same about my third child claiming I was poor and could not provide them with proper conditions for. Do not I have right to have a child since I am impoverished? This morning, the executor came to my house with policemen and took my one-year-old child from me too. I gave birth to these children and will bring up them as I can; why have they taken them from me. Maybe because once they offered me to sell the child and I refused. My attorney petitioned to the chairman of the court Khvicha Kikilashvili and requested to annul the decision but the judge did not satisfy our petition. I will burn myself in protest. I do not want to live without my children,” said Nino Kemashvili in her interview with the Kakheti News Center.
For the additional information you can see the video of July 9, 2010 on the following link:  http://ick.ge/ka/videogallery/2011-2010-07-09-12-12-12.html