სიღნაღში სასტუმრო „ფიროსმანის“ ადმინისტრაციის თანამშრომლები სცემეს
29 სექტემბერს გვიან ღამით ინციდენტი მოხდა სიღნაღში. კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ინფორმაციით, შს სამინისტროს მაღალჩინოსნის ერეკლე კოდუას მეგობრებმა სასტუმრო „ფიროსმანის“ ადმინისტრაციის თანამშრომლები გრიგოლ სინჯიაშვილი და გიორგი მჭედლიშვილი ცემეს. გრიგოლ სინჯიაშვილს ტვინის შერყევა და სხეულის მრავლობითი დაჟეჟილობები აქვს მიღებული. შედარებით მსუბუქად არის დაშვებული გიორგი მჭედლიშვილი.
თვითმხილველების ცნობით, ხუთმა მამაკაცმა, რომლებიც სასტუმროს ადმინისტრაციის წარმომადგენლებს ერეკლე კოდუას მეგობრებად გაეცნენ, ნომრები ითხოვეს. სასტუმრო მთლიანად დაკავებული იყო, რის გამოც გრიგოლ სინჯიაშვილმა მათი თხოვნა ვერ შეასრულა. ინციდენტიც ამის შემდეგ მოხდა. კოდუას მეგობრებმა სასტუმროს შესასვლელში მდგარი ძვირფასი ნივთები დაამტვრიეს და ადმინისტრაციის წარმომადგენლები სასტიკად ცემეს.
როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს სიღნაღის რაიონულმა პროკურორმა დავით კოჭლამაზაშვილმა განუცხადა, მომხდართან დაკავშირებით აღძრულია სისხლის სამართლის საქმე.
დაზარალებული გრიგოლ სინჯიაშვილი ექსპერტიზის ჩატარებას ითხოვს, რისთვისაც პოლიციიდან წერილობითი მიმართვაა საჭირო, პოლიცია კი მიმართვას არ იძლევა.

Late at night on September 29th, an incident occurred in Signagi. According to Kakheti Information Center, the friends of Internal Ministry official Erekle Kodua beat the employees of Pirosmani Hotel administration, namely Grigol Sinjiashvili and Giorgi Mchedlishvili. Grigol Sinjiashvili is diagnosed with brain concussion and numerous bodily bruises. Giorgi Mchedlishvili has lighter forms of injuries.
According to witnesses, five people introducing themselves as friends of Erekle Kodua, requested some rooms. The hotel was full so Grigol Sinjiashvli could not fulfill their request. The incident occurred afterwards. Kodua’s friends broke down the valuable items at the entrance of hotel and severely beat the representatives of administration.
As the Signagi Regional Prosecutor stated to Kakheti Information Center, the criminal law case has been filed regarding the incident.
The victim Grigol Sinjiashvili asks for the expert examination, for which the written address from the police is needed. Police is not issuing the corresponding address.