„ქართული პარტიის“ ოფისის გაუჩინარებული თანამშრომლები დაკავებულები აღმოჩნდნენ
30 ოქტომბერს „ქართული პარტიის“ ერთ-ერთმა ხელმძღვანელმა კოკა გუნცაძემ ბრიფინგზე განაცხადა, რომ პოლიტორგანიზაციის ოფისის თანამშრომლები - ვასილ ჯავახიშვილი და იმედა სისაური უგზო-უკვლოდ გაუჩინარდნენ. კუნცაძემ თანამშრომლების ადგილსამყოფელის დადგენა საპატრულო პოლიციასა და სახალხო დამცველს თხოვა.
„ქართული პარტიის“ ოფისის გაუჩინარებული თანამშრომლები დაკავებულები აღმოჩნდნენ. შსს-ს თანამშრომლებმა იმედა სისაური და ვასილ ჯავახიშვილი აფეთქების დაგეგმვის გამო, თბილისში დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, ეჭვმიტანილები ხელყუმბარებით შეიარაღებულები მიემართებოდნენ არგოს ქუჩა #18-ში, სადაც მორიგი დანაშაულის ჩადენას გეგმავდნენ. მანამდე - 13 აგვისტოს და 14 სექტემბერს არგოს ქუჩა 18-ში მდებარე გურამ ჟორჟოლიანის საცხოვრებელი სახლის ეზოში აფეთქება მოხდა.
გამოძიების შედეგად, თბილისის გლდანი-ნაძალადევის რაიონის პოლიციის სამმართველოს თანამშრომლებმა დააკავეს 1969 წელს დაბადებული ვასილ ჯავახიშვილი და მისი თანამზრახველი, წარსულში ძარცვისთვის ნასამართლევი 1979 წელს დაბადებული იმედა სისაური, რომელთაც „ერგედე-5“ და „ეფ-1“ ტიპის ხელყუმბარები აღმოაჩნდათ. იმედა სისაურის ბინის ჩხრეკისას ამოღებულია ავტომატის და პისტოლეტის მჭიდები და სამბრძოლო მასალა.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ის 239-ე მუხლის პირველი და მეორე და 187-ე მუხლის მეორე ნაწილით.
შსს-ს ცნობით, დაკავებულები აღიარებენ დანაშაულს. სამინისტრომ ასევე გაავრცელა ვასილ ჯავახიშვილის აღიარებითი ჩვენებაც, რომელშიც ის აცხადებს, რომ ჟორჟოლიანს ვალი ჰქონდა და დაშინების გზით, ვალის ამოღებას ცდილობდნენ.

The Missing Officials of Georgian Party Are Found Detained
On October 30th, one of the leaders of Georgian Party Koka Guntsadze stated at the briefing that the office employees of their political organization Vasil Javakhishvili and Imeda Sisauri were missing. Guntsadze asked patrol police and public defender to determine the fate of the missing officials.
Missing officials of Georgian Party were found detained. MIA officials detained Imeda Sisauri and Vasil Javakhishvili in Tbilisi for plotting the explosion.
According to MIA, suspects armed with bombshells were heading towards Argo St. #18 where the commitment of their next crime was planned. Earlier, an explosion took place at Argo #18 St. on August 13 and 14.
As a result of investigation, the officials of Tbilisi Gldani-Nadzaladevi region detained Vasil Javakhishvili born in 1969 and his ally, former convict of robbery, Imeda Sisauri born in 1979, who happened to have “Ergede-5” and “Ef-1” type bombshells. The cases of automatic and pistol guns and other combat materials were confiscated while searching Imeda Sisauri’s apartment.
Investigation is under proceeding according to paragraphs I and II of article 239 and paragraph II of article 187.
According to MIA, the detainees are confessing their crime. Ministry also disseminated confession testimony of Vasil Javakhishvili where he stated that Zhorzholiani had a debt and by intimidation they were trying to return money.