ამირან იობაშვილის ოჯახის წევრებზე კრიმინალურ თავდასხმას „ქართული პარტია“ პოლიტიკას უკავშირებს
„ქართული პარტიის“ წევრის, ამირან იობაშვილის ოჯახის წევრების სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრებათ. როგორც „ინტერპრესნიუსს“ ამირან იობაშვილმა განუცხადა, მის ვაჟს, კოკა იობაშვილს ცეცხლნასროლი ჭრილობა ბარძაყისა და წვივის არეში აქვს მიყენებული, ხოლო ანი კიკნაძე ტერფის არეშია დაჭრილი. მათ რესპუბლიკურ საავადმყოფოში ოპერაცია უტარდებათ.
შემთხვევა 4 ნოემბერს, დაახლოებით 20.00 საათზე, პეკინის გამზრის #17-ში, სავალუტო ჯიხურთან მოხდა, სადაც ამირან იობაშვილის ვაჟი და რძალი კოკა იობაშვილი და ანი კიკნაძე მუშაობენ. ამირან იობაშვილის თქმით, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლა მაშინ მოხდა, როცა მისი შვილი და რძალი ჯიხურიდან გამოდიოდნენ.
იობაშვილი მომხდარს მის პოლიტიკურ საქმიანობას უკავშირებს. მისი განცხადებით, ჯერ კიდევ ორი წლის წინ, როდესაც თავად ირაკლი ოქრუაშვილის პარტიის „მოძრაობა ერთიანი საქართველოსთვის“ წევრი იყო, მას 8 პირი თავს დაესხა და ფიზიკურად გაუსწორდა.
ჯიხური კი, სადაც მისი ვაჟი და რძალი მუშაობენ, დაახლოებით ორი კვირის წინ, ღამით გაქურდეს, რასაც ამირან იობაშვილი შემთხვევითობას არ უკავშირებს. „პეკინზე უამრავი ჯიხურია და რაღა მაინც და მაინც ამ ჯიხურს მიადგნენ?!“ - ამბობს ამირან იობაშვილი.
კობა იობაშვილისა და მისი მეუღლის დაჭრის ფაქტს, „ქართული პარტიის“ ლიდერებიც პოლიტიკურ ანგარიშსწორებად აფასებენ. როგორც სპეციალურად მოწვეულ ბრიფინგზე პარტიის ერთ-ერთმა ლიდერმა სოზარ სუბარმა განაცხადა, დაზარალებულები მათი თანაპარტიელის, ამირან იობაშვილის ოჯახის წევრები არიან და მომხდარი ფაქტი სავალუტო ჯიხურის დაყაჩაღებას არ უკავშირდება. სუბარის თქმით, ხელისუფლება მსგავსი მეთოდებით განსხვავებული პოლიტიკური შეხედულებების მქონე პირებისთვის ანგარიშსწორებას ცდილობს.
„ქართულ პარტიაში“ ისიც აღნიშნეს, რომ იობაშვილზე ზეწოლის ფაქტი პირველი არ არის. კერძოდ, ადრე იობაშვილის კუთვნილი სავალუტო ჯიხური დაარბიეს, ორი თვის წინ კი მას ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს და სცემეს.
სოზარ სუბარის თქმით, თუ ხელისუფლება მსგავსი მეთოდებით გააგრძელებს პოლიტიკურ ოპონენტებთან ანგარიშსწორებას, მისი აღსასრული უახლოეს პერიოდში გარდაუვალი იქნება. სუბარმა ორი დღის წინ, ტელეკომპანია „მაესტროს“ ოპერატორისა და სცენარისტის ფიზიკური შეურაცხყოფის შესახებაც განაცხადა და აღნიშნა, რომ ხელისუფლების ქმედება ყოველგვარ ზღვარს სცილდება.

“Georgian Party” Connects Criminal Attack on Amiran Iobashvili’s Family with Politics
The lives of family members of Amiran Iobashvili – who are also member of the Georgian Party – are out of danger now. Amiran Iobashvili reported to the Interpresnews that his son – Koka Iobashvili was wounded in the leg.  Ani Kiknadze was also wounded in leg. Currently they are being operated operate at a central hospital in Tbilisi.
The incident occurred at about 8:00 pm on November 4 in Pekini Ave. # 17near a currently exchange booth of where Amiran Iobashvili’s son and sister-in-law Ani Kiknadze both worked. According to Amiran Iobashvili, the shooting incident took place when his son and daughter-in-law were leaving the booth.
Iobashvili links the incident to his political activity. He said that two years ago when he was a member of Irakli Okruashvili’s party Movement for Georgia, 8 people attacked him and he was physically assaulted.
The booth where his son and daughter-in-law worked was robbed two weeks ago. Amiran Iobashvili links this fact to the same accident. “There are many booths in Pekini St., and why them pick out exactly they this one to robe?!” – states Amiran Iobashvili.
The fact of wounding of Koba Iobashvili and his wife was considered to be a form of political revenge by the leaders of Georgian Party. As one of the leaders of the political party Sozar Subar stated the victims are the members of Amiran Iobashvili’s family and the occurred incident is not connected to the robbery of the booth. According to Subar, government is trying to take a revenge on its opponents.
Georgian Party also noted that the facts of oppression against Iobashvili have occurred in the past as well. Particularly, earlier the booth of Iobashvili was raided and two months ago he was physically assaulted and beaten.
According to Sozar Subari, if the government continues oppression of its political opponents with these kinds of methods, it will soon be collapse. Two days ago Subar made a statement of physical assault of operator and a scriptwriter of Studio Maestro and noted that government’s action is outrageous.