შსს-მ „მაესტროს“ ოპერატორის ცემაში ეჭვმიტანილი დააკავა
შსს-ს თანამშრომლებმა „მაესტროს“ ოპერატორის, თემურ დოლიაშვილის ცემაში ეჭვმიტანილი ვლადიმერ მელაძე დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიების შედეგად დადგენილია, რომ 2 ნოემბერს ვლადიმერ მელაძე საქეიფოდ იმყოფებოდა მეგობართან გიორგი კარტოზიასთან, სადაც მან თემურ დოლიაშვილი გაიცნო. ახალ გაცნობილებს შორის წარმოიშვა კონფლიქტი, სიტყვიერი და ფიზიკური დაპირისპირება. მომხდარი ჩხუბის შემდეგ, ვლადიმერ მელაძე თემურ დოლიაშვილს საკუთარი საცხოვრებელი სახლის ეზოში დახვდა და ხელკეტის გამოყენებით, დაზარალებულს ფიზიკურად გაუსწორდა.
აღნიშნულ საქმესთან დაკავშირებით, ვლადიმერ მელაძე, საქართველოს სსკ-ს 239 მუხლით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენისათვის, დააკავეს.
რამდენიმე დღის წინ ცნობილი გახდა, რომ ნაცემი იყო „მაესტროს“ ოპერატორი თემურ დოლიაშვილი. ფაქტთან დაკავშირებით შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გამოძიება დაიწყო. დაზარალებულის მამამ განაცხადა, რომ მისი შვილის ცემაში სამართალდამცავი ორგანოების წარმომადგენლები იღებდნენ მონაწილეობას.

MIA Detained Suspect in Physical Assault of Cameraman of Maestro TV
Officers of the MIA detained Vladimer Meladze, suspected in the physical assault of Temur Doliashvili, cameraman of the Maestro TV.
According to the Ministry of Internal Affairs, the investigation concluded that on November 2, Vadimer Meladze was at his friend – Giorgi Kartozia’s place where he met Temur Doliashvili. Conflict started between new acquaintances which turned into a verbal and physical controversy.  After the quarrel, Vladimer Meladze met Temur Doliashvili in the yard of his house and beat him with truncheons.
Vladimer Meladze was detained for the crime envisaged under Article 239 of the Criminal Code of Georgia.
Several days ago, it was reported that the cameraman of the TV-Company Maestro Temur Doliashvili was beaten. The MIA started investigation on the fact. The father of the victim stated that his son was physically assaulted by law enforcement officers.